LaptopHP EliteBook 840 G7, i5-10310U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
329.00 € / 643.47 BGN
299.00 € / 584.79 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
599.00 € / 1171.54 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
489.00 € / 956.40 BGN
469.00 € / 917.28 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
| Model | 6005 Pro |
| Class | Home/Office |
| Status | Good |
| CPU | AMD Athlon II X2 B24 3.20 GHz, 3MB |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 250GB |
| Video Card | ATI Radeon HD 4200 |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD-RW |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| Interfaces | 10x USB, VGA, COM, Display Port |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
