Similar products
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 32SSD+1TB HDD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
499.00 € / 975.96 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
ComputerApple iMac 27'' A2115 (2020) Silver, i5-10600, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, AMD Radeon Pro 5300
- Good
- Refurbished
- Leasing
599.00 € / 1171.54 BGN
559.00 € / 1093.31 BGN
ComputerApple Mac Mini A2348 (2020) USFF Silver, Apple M1, 8GB, 512GB SSD + BOX
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
399.00 € / 780.38 BGN
ComputerApple iMac 27'' A2115 (2020) Silver, i5-10600, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 5300
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
849.00 € / 1660.50 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
ComputerApple Mac Mini A1347 (Late 2014) USFF Silver, i5-4278U, 16GB, 128GB SSD + 1TB HDD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
185.00 € / 361.83 BGN
Similar products
ComputerApple iMac 27'' A1419 (Late 2015) Silver, i5-6500, 32GB, 24 SSD + 1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon R9 M390
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
LaptopHP EliteBook x360 1040 G6, i5-8365U, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen, 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
299.00 € / 584.79 BGN
269.00 € / 526.12 BGN
LaptopHP EliteBook 630 G11, Ultra 5 135U, 16GB, 512GB SSD, Тouchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
509.00 € / 995.52 BGN
458.00 € / 895.77 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 6th Gen A2436 (2022) 128GB Wi-Fi Space Gray Original Box
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
699.00 € / 1367.13 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i7-1165G7, 32GB, 512GB SSD, 13.3'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
409.00 € / 799.93 BGN
368.00 € / 719.75 BGN
LaptopHP EliteBook x360 1040 G10 2-in-1, i7-1365U, 32GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14" IPS WUXGA 1920x1200
- Good
- Refurbished
- Leasing
1019.00 € / 1992.99 BGN
917.00 € / 1793.50 BGN
| Model | iMac 27'' A1419 (Late 2015) |
| Class | компютри Епъл All-in-One |
| Status | Good |
| CPU | Intel Core i5-6500 (6M, 3.20 GHz, up to 3.60 GHz) |
| RAM Memory | 24GB DDR3 |
| Data memory | 32 GB SSD + 1TB HDD |
| Video Card | AMD Radeon R9 M390 (256-bit, 2GB GDDR5) |
| Display size | 27 inches (68.58cm) |
| Display technology | LED, IPS, Retina |
| Resolution | 5120x2880 |
| Front camera | FaceTime HD |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | 802.11ac Wi-Fi (802.11a/b/g/n compatible) |
| Interfaces | USB 3.0, Thunderbolt 2, Gigabit Ethernet, Bluetooth |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | 4.0 |
| Color | Silver |
| Manufacturer | Apple |
The product has minimal signs of use, not affecting its functionality. They are expressed in light or dark spots of small size or barely noticeable scratches on the display, visible only when the screen is turned off.
Product photos are exemplary of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 12 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
Similar products
ComputerApple iMac 27'' A1419 (Late 2015) Silver, i5-6500, 32GB, 24 SSD + 1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon R9 M390
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
КомпютърDell OptiPlex 7000 USFF, i5-12500T, 16GB, 512GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
609.00 € / 1191.10 BGN
548.00 € / 1071.79 BGN
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
MonitorSamsung C34H890WJU, 34" UltraWide Quad HD 3440х1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
332.00 € / 649.34 BGN
TabletApple iPad 9.7 6th Gen A1954 (2018) 128GB Wi-Fi+LTE Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
99.00 € / 193.63 BGN
89.00 € / 174.07 BGN
MonitorDell UltraSharp U3223QZ, 32"HDR, IPS 4K 3840 x 2160
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
409.00 € / 799.93 BGN
368.00 € / 719.75 BGN


