Similar products
ComputerLenovo ThinkCentre M910Q USFF, i5-6500T, 8GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
109.00 € / 213.19 BGN
ComputerLenovo ThinkCentre M700 USFF, i3-6100T, 8GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
79.00 € / 154.51 BGN
ComputerLenovo ThinkCentre M700 USFF, i3-6100T, 8GB, 128GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
69.00 € / 134.95 BGN
ComputerLenovo ThinkCentre M700 USFF, i3-6100T, 8GB, 500GB HDD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
69.00 € / 134.95 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i7-10610U, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
339.00 € / 663.03 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Plus Yellow
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
519.00 € / 1015.08 BGN
489.00 € / 956.40 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
469.00 € / 917.28 BGN
459.00 € / 897.73 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
639.00 € / 1249.78 BGN
559.00 € / 1093.31 BGN
| Model | Lenovo ThinkCentre M58 |
| Class | Office / home PC |
| Status | Excellent |
| CPU | Dual Core Intel Pentium E7500 2.93GHz |
| Chipset | Intel Q45 core chipset |
| RAM Memory | 2GB DDR3 |
| Data memory | 160GB 7200RPM SATA |
| Video Card | Intel GMA 4500MHD |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | On board 10/100/1000 gigabit |
| Interfaces | 8 x USB 2.0; 1 x eSATA, 1 x VGA, 1 x Display port |
| Slot | PCI Express x16 |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.


