Similar products
LaptopApple MacBook Pro A2992 (2023) Silver, Apple M3 Pro, 18GB, 512GB SSD, 14.1'' 3024x1964 Liquid Retina XDR
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
1399.00 € / 2736.21 BGN
LaptopApple MacBook PRO A2918 (2023) Space Gray, Apple M3, 16GB, 500GB SSD, 14.2" Liquid Retina XDR 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
1099.00 € / 2149.46 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
919.00 € / 1797.41 BGN
849.00 € / 1660.50 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 MAX, 32GB, 1TB SSD, 16'' Liquid Retina 3456 x 2234
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
1099.00 € / 2149.46 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Green
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S22 5G 128GB Phantom Black
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080 Like new
- Like New
- Refurbished
- Leasing
409.00 € / 799.93 BGN
379.00 € / 741.26 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
499.00 € / 975.96 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
| Model | MacBook Air A1466 7.2 (Early 2015) |
| Class | Ultrabook |
| Status | Good |
| CPU | Intel Core i7-5650U (4M, 2.20 GHz, up to 3.20 GHz) |
| RAM Memory | 8GB DDR3 |
| Data memory | 512GB SSD |
| Video Card | Intel HD Graphics 6000 |
| Display size | 13.3'' inches (33.78cm) |
| Display technology | LED |
| Resolution | 1440 x 900 |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | N/A |
| LAN | N/A |
| WIFI | 802.11ac Wi-Fi |
| Interfaces | USB 3.0, Thunderbolt 2 |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | 4.0 |
| Manufacturer | Apple |
Used Apple MacBook Air 7.2 A1466 (Early 2015).
Apple's refurbished Air models are the most attractive and sophisticated laptops in the world.
Beautiful aluminum body weighing only 1.35 kg and 17 mm at its highest point. The quality of workmanship is also top notch. The hinges are smooth, the adhesion when closed is flawless.
Communication connectivity is from USB ports, Thunderbolt 2, mini-DisplayPort and an SD card slot. Amazing performance in Intel Core i7-5650U configuration, 8GB DDR3 memory, 512GB SSD and Intel HD Graphics 6000 video.
With this move, Apple outperforms competing models and increases the efficiency of other parameters (even longer battery life and faster data transfer speed).
The refurbished MacBook Air comes with a lovely 16:10 display with a resolution of 1440x900 pixels. Unlike the typical WXGA resolution of 1366x768 pixels, the user still has some space vertically and horizontally. Overall, this results in excellent display of icons, symbols and captions.
The product has cosmetic defects that do not affect its functionality.
Photos of the refurbished with slight sign of usage products are model-specific.
It is available for purchase at a bargain price online or physically at our showrooms - Sofia, Pleven, Ruse, Varna.
We offer the opportunity to buy laptops for payment and delivery to anywhere in Bulgaria.
Condition refurbished with slight sign of usage with a 12 month warranty from HOP.BG
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
