Similar products
LaptopApple MacBook Air A2179 (2020) Silver, i3-1000NG4, 8GB, 256GB SSD, 13.3" Retina 2560x1600
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
LaptopApple MacBook Pro M1 A2338 (2020) Space Gray, Apple M1, 16GB, 512GB SSD, 13.3'' Retina 2560x1600, Тъчбар
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
579.00 € / 1132.43 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 32GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
999.00 € / 1953.87 BGN
949.00 € / 1856.08 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1049.00 € / 2051.67 BGN
999.00 € / 1953.87 BGN
LaptopApple MacBook Pro A1990 (2019) Space Gray, i7-9750H, 32GB, 512GB SSD, 15.4'' Retina 2880x1800, Radeon Pro 555X, Touchbar
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
479.00 € / 936.84 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i7-1165G7, 16GB, 512GB SSD, 13.3'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
319.00 € / 623.91 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
639.00 € / 1249.78 BGN
579.00 € / 1132.43 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
369.00 € / 721.70 BGN
339.00 € / 663.03 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1049.00 € / 2051.67 BGN
999.00 € / 1953.87 BGN
| Model | MacBook Pro 12.1 A1502 (Early 2015) |
| Class | Home and Office |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i7-5557U (4M, 3.10 GHz, up to 3.40 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR3 |
| Data memory | 256GB SSD |
| Video Card | Intel Iris Graphics 6100 |
| Display size | 13.3'' inches (33.78 cm) |
| Display technology | LED, Retina |
| Resolution | 2560x1600 pixels |
| Front camera | 720p FaceTime HD |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | HDMI, USB 3.0, Thunderbolt 2 |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Manufacturer | Apple |
Photos of the refurbished products are exemplary of the model.
Products we offer are used second hand, but refurbished with high quality, excellent appearance and excellent technical condition.
It is offered at low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the opportunity to buy laptops at checkout and delivery to anywhere in Bulgaria.
Condition refurbished with 12 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
379.00 € / 741.26 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
649.00 € / 1269.33 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S26 ULTRA 5G 512GB White Unboxed
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1199.00 € / 2345.04 BGN
1149.00 € / 2247.25 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8 Like New, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
409.00 € / 799.93 BGN




