Similar products
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 32GB, 512GB SSD, 14.2'' Liquid Retina 3024x1964
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
959.00 € / 1875.64 BGN
899.00 € / 1758.29 BGN
LaptopApple MacBook Air M1 A2337 (2020) Silver Apple M1, 16GB, 256GB SSD, Retina 2560x1600
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
549.00 € / 1073.75 BGN
LaptopApple MacBook Pro M1 A2338 (2020) Space Gray, 16GB, Apple M1, 512GB SSD, 13.3" Retina 2560 x 1600, Тъчбар
- Good
- Refurbished
- Leasing
579.00 € / 1132.43 BGN
LaptopApple Macbook Pro A2779 (2023) Space Gray, M2 Pro, 16GB, 512GB SSD, 14.2" Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
899.00 € / 1758.29 BGN
LaptopApple MacBook Air A2179 (2020) Silver, i3-1000NG4, 8GB, 256GB SSD, 13.3" Retina 2560x1600
- Good
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
MonitorHP EliteDisplay E233, 23" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
MonitorFujitsu P24-9 TE, 23.8" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN
WorkstationDell Precision 5820 Tower, W-2102, 32GB, 512GB SSD, FirePro WX2100
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
469.00 € / 917.28 BGN
422.00 € / 825.36 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue
- Good
- Refurbished
- Leasing
279.00 € / 545.68 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G3, i5-6200U, 16GB, 256GB SSD, 15.6'' Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
209.00 € / 408.77 BGN
188.00 € / 367.70 BGN
| Model | MacBook Pro 11.3 A1398 (Mid 2014) |
| Class | Professional |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i7-4870HQ (6M, 2.50 GHz, up to 3.70 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR3 |
| Data memory | 512GB SSD |
| Video Card | NVIDIA GeForce GT 750M (128-bit, 2GB GDDR5) |
| Display size | 15.4'' inches (39.17cm) |
| Display technology | LED, IPS, Retina |
| Resolution | 2880x1800 |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | NO |
| LAN | NO |
| WIFI | WiFi 802.11 ac |
| Interfaces | HDMI, USB 3.0, Thuderbolt 2, headphone in/out |
| Card reader | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Color | grey |
| Manufacturer | Apple |
Photos of the refurbished products are exemplary of the model.
Products we offer are used second hand, but with high quality, excellent appearance and excellent technical condition.
It is offered at low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the opportunity to buy laptops at checkout and delivery to anywhere in Bulgaria.
Condition REFURBISHED with 12 months (optional 12) warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
Laptop HP ProBook 440 G9, i3-1215U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
319.00 € / 623.91 BGN
287.00 € / 561.32 BGN
MonitorHP EliteDisplay E233, 23" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
Mobile workstationDell Precision 7760, i7-9750H, 16GB, 512GB SSD, 17" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T2000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
779.00 € / 1523.59 BGN
701.00 € / 1371.04 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 mini 128GB Pink
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080 Like new
- Like New
- Refurbished
- Leasing
409.00 € / 799.93 BGN
368.00 € / 719.75 BGN




