LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1165G7, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
379.00 € / 741.26 BGN
341.00 € / 666.94 BGN
Mobile workstationDell Precision 7560, i7-11850H, 64GB, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A2000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
859.00 € / 1680.06 BGN
773.00 € / 1511.86 BGN
LaptopHP EliteBook x360 1030 G2, i5-7300U, 8GB, 256GB SSD, 13'' IPS Full HD 1920x1080, Touchscreen
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
239.00 € / 467.44 BGN
215.00 € / 420.50 BGN
LaptopHP ProBook 430 G7, i3-10110U, 16GB, 256GB SSD, 13.3" HD 1366x768
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
229.00 € / 447.89 BGN
206.00 € / 402.90 BGN
ComputerDell Alienware Area 51 R5 Tower, i7-9800X, 32GB, 1TB SSD, Geforce GTX 1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
809.00 € / 1582.27 BGN
728.00 € / 1423.84 BGN
| Model | Transformer Prime TF700T |
| Status | Excellent |
| CPU | Quad-core 1.6 GHz Cortex-A9 |
| Chipset | Nvidia Tegra 3 T33 |
| RAM Memory | 1GB |
| Memory | 64GB |
| Card slot | microSD, up to 32 GB |
| Video accelerator | ULP GeForce |
| Display size | 10.1'' (25.65cm) |
| Display technology | Super IPS+ LCD, capacitive touchscreen, 16M colors |
| Resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Front camera | 2 MP |
| Camera | 8 MP, autofocus, LED flash |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Interfaces | HDMI, HDMI, HDMI, |
| Bluetooth | Bluetooth 3.0, A2DP, EDR |
| Manufacturer | ASUS |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone 16 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
669.00 € / 1308.45 BGN
639.00 € / 1249.78 BGN
LaptopHP ProBook 430 G7, i3-10110U, 16GB, 256GB SSD, 13.3" HD 1366x768
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
229.00 € / 447.89 BGN
206.00 € / 402.90 BGN
ComputerApple iMac 27" A1419 (Late 2013) Silver, i5-7500, 16GB, 32GB SSD+1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
MonitorLenovo ThinkVision P27Q-10, 27" IPS Quad HD 2560x1440
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
149.00 € / 291.42 BGN
134.00 € / 262.08 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 Ultra 5G 256GB Phantom Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN






