Similar products
Mobile workstationHP ZBook Fury 15 G8, i7-11850H, 32GB DDR4, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A2000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
989.00 € / 1934.32 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 17 G8, i7-11850H, 32GB, 512GB SSD, 17.3'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A3000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1189.00 € / 2325.48 BGN
Mobile WorkstationHP ZBook Create G7, i9-10885H, 32GB, 2TB SSD, 15.6'' IPS UHD 3840x2160, RTX2080
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1039.00 € / 2032.11 BGN
Mobile Workstation Dell Precision 5570, i7-12800H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080 , RTX A2000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1029.00 € / 2012.55 BGN
Mobile WorkstationHP ZBook 14u G6, i7-8565U, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080, Radeon Pro WX3200
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
359.00 € / 702.14 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Midnight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
ComputerApple iMac 27" A1419 (Late 2013) Silver, i5-7500, 16GB, 32GB SSD+1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S25 Ultra 5G 256GB Titanium Gray Like New Original box
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
799.00 € / 1562.71 BGN
779.00 € / 1523.59 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Green
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
419.00 € / 819.49 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1165G7, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
379.00 € / 741.26 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
| Model | Precision 7530 |
| Class | Mobile workstation |
| Status | Very Good |
| CPU | Intel Core i7-8750H (9M, 2.20 GHz, up to 4.10 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR4 |
| Data memory | 256GB SSD |
| Video Card | NVIDIA Quadro P1000 (128-bit, 4GB GDDR5) |
| Display size | 15.6'' inches (39.62cm) |
| Display technology | LED, AHVA |
| Resolution | 1920x1080 Full HD |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | DisplayPort, HDMI, USB 3.0, 3.1 Gen1, 3.1 Gen2, Thunderbolt |
| Card reader | Yes |
| Manufacturer | Dell |
Photos of the products are exemplary of the model.
It is offered at low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the opportunity to buy laptops at checkout and delivery to anywhere in Bulgaria.
Condition open box product with 12 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone SE (2022) 64GB Midnight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
659.00 € / 1288.89 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Blue
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
519.00 € / 1015.08 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i9-9880H, 64GB, 1TB SSD, 16" Retina 3072x1920, Radeon Pro 5500M
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
749.00 € / 1464.92 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1135G7, 16GB, 256GB SSD, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
329.00 € / 643.47 BGN
299.00 € / 584.79 BGN




