Similar products
Mobile workstationHP ZBook Fury 17 G8, i7-11850H, 32GB, 512GB SSD, 17'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A3000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
1159.00 € / 2266.81 BGN
1043.00 € / 2039.93 BGN
Mobile WorkstationHP Zbook Power G8, i7-11800H, 32GB, 1TB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, T600
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
811.99 € / 1588.11 BGN
730.00 € / 1427.76 BGN
Mobile workstationLenovo ThinkPad P15 Gen 2, i7-11800H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T1200
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
759.00 € / 1484.47 BGN
683.00 € / 1335.83 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 17 G8, i7-11850H, 32GB, 512GB SSD, 17.3'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A3000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
1109.00 € / 2169.02 BGN
998.00 € / 1951.92 BGN
Mobile workstationDellPrecision 7750, i7-108750H, 64GB, 512GB SSD, 15.6” IPS Full HD 1920x1080, Quadro RTX 4000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
989.00 € / 1934.32 BGN
890.00 € / 1740.69 BGN
ComputerHP EliteDesk 800 G1 SFF, i5-4590, 8GB, 128GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
ComputerHP EliteDesk 800 G5 SFF, i3-8100, 8GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
149.00 € / 291.42 BGN
134.00 € / 262.08 BGN
MonitorHP E34m G4, 34" VA LCD WQHD 3440 x 1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
539.00 € / 1054.19 BGN
485.00 € / 948.58 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Blue
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
469.00 € / 917.28 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
Monitor Dell P2417H, 24” IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
79.00 € / 154.51 BGN
71.00 € / 138.86 BGN
| Model | Precision 7550 |
| Class | Mobile Workstation |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel Core i7-10875H (16M, 2.30 GHz, up to 5.10 GHz) |
| RAM Memory | 64GB DDR4 |
| Data memory | 2x 512GB SSD |
| Video Card | NVIDIA Quadro RTX 4000 (256-bit, 8GB GDDR6) |
| Display size | 15.6 inches (39.62cm) |
| Display technology | LED, IPS |
| Resolution | 1920x1080 Full HD |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | USB 3.0, HDMI, mini DisplayPort, Type C |
| Card reader | Yes |
| Manufacturer | Dell |
Photos of the refurbished products are exemplary of the model.
Products we offer are used second hand, but refurbished with high quality, excellent appearance and excellent technical condition.
It is offered at low price online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Ruse, Varna.
We offer the opportunity to buy laptops at checkout and delivery to anywhere in Bulgaria.
Condition refurbished with 6 months (optional 12) warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone 12 mini 128GB Blue
- Good
- Refurbished
- Leasing
199.00 € / 389.21 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
LaptopHP EliteBook 850 G3, i5-6300U, 16GB, 256GB SSD, 15.6" Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
189.00 € / 369.65 BGN
170.00 € / 332.49 BGN
MonitorDell U3421WE, 34" IPS UltraWide QHD 3440 x 1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
399.00 € / 780.38 BGN
359.00 € / 702.14 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy Xcover 5 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
129.00 € / 252.30 BGN
99.00 € / 193.63 BGN
MonitorHP EliteDisplay E243i, 24" IPS WUXGA 1920x1200
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN




