Similar products
Mobile WorkstationHP ZBook Fury 16 G11, i7-13850HX, 32GB, 1TB SSD, 16'' IPS WUXGA 1920x1200, RTX 2000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
1889.00 € / 3694.56 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 15 G7, i7-10750H, 16GB, 1TB HDD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T1000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
639.00 € / 1249.78 BGN
Mobile workstationHP Zbook Fury 17 G7, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 17.3" IPS Full HD 1920x1080, Nvidia RTX 3000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
939.00 € / 1836.52 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 15 G8, i7-11850H, 32GB DDR4, 512GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A2000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
989.00 € / 1934.32 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
439.00 € / 858.61 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Green
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
SmartphoneApple iPhone 16 128GB Black Like New Original Box
- Like New
- Refurbished
- Leasing
639.00 € / 1249.78 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i5-10310U, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen, 13.3” IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
299.00 € / 584.79 BGN
269.00 € / 526.12 BGN
| Model | Celsius H760 |
| Status | Very Good |
| CPU | Intel® Core™ i7-6820HQ (8M Cache, up to 3.60 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR4 |
| Data memory | 256GB SSD |
| Video Card | external NVIDIA Quadro M1000M (4GB GDDR5, 128Bit) |
| Display size | 15.6'' inches (39.6см) |
| Display technology | LED |
| Resolution | 1920x1080 Full HD |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Wi-Fi |
| Interfaces | Display port, Thunderbolt, VGA, USB 2.0, USB 3.0 |
| Card reader | SD, SDHC, SDXC |
| Manufacturer | Fujitsu |
Fujitsu is one of the best quality workstation manufacturers.
The refurbished Celsius H760 is a Made in Japan workstation.
Efficiency, flexibility, quality and ergonomics are the most important features.
Other companies such as Dell, Lenovo and HP have expanded the segment with different products over the years, but the Japanese have refused to follow this trend.
The model is 15.6 inches and is the best compromise between performance, performance, mobility and expansion.
The chassis of the Fujitsu Celsius H760 workstation is designed for all workloads.
The combination of metal and plastic shapes ergonomic design and stability.
A workstation suitable for designers, architects, engineers and of course - all fans of this class of technique.
Equipped with the sixth-generation processor i7-6820HQ, the fastest memory to date - 16GB DDR4, NVIDIA Quadro M1000M graphics card and 256GB SSD.
Matte FullHD display, intuitive keyboard and digital block for added convenience.
It is offered for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Rousse, Varna.
The model has refurbished status and 6 + 6 months warranty from HOP.BG (Renovator No: 1 in Bulgaria).
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.




