LaptopMicrosoft Surface Pro 5, i5-7300U, 8GB, 256GB SSD, Touchscreen, 12.3'' IPS 2736 x 1824
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
219.00 € / 428.33 BGN
197.00 € / 385.30 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 mini 128GB Midnight
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
259.00 € / 506.56 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
MonitorHP 32S, 32'' IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
179.00 € / 350.09 BGN
161.00 € / 314.89 BGN
LaptopDell Latitude 5510, i5-10310U, 16GB, 256GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
279.00 € / 545.68 BGN
251.00 € / 490.91 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB White
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
179.00 € / 350.09 BGN
169.00 € / 330.54 BGN
| Model | EliteBook 8570P |
| Status | Good |
| CPU | Intel® Core™ i5-3320M (3M Cache, up to 3.30 GHz) |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 320GB SATA |
| Video Card | built Intel® HD Graphics 4000 |
| Display size | 15.6'' inches (39.6sm) |
| Display technology | LED |
| Front camera | N/A |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | 802.11a/b/g/n |
| Interfaces | 2x USB 3.0, 2x USB 2.0, Firewire 400, USB/eSata, VGA, Display port |
| Card reader | ExpressCard/54, Smart Card Reader |
| Manufacturer | HP |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopApple MacBook Pro M2 A2338 (2022) Space Gray, Apple M2, 16GB RAM, 512GB SSD, 13.3" Retina 2560 x 1600
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
839.00 € / 1640.94 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
379.00 € / 741.26 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i9-9880H, 64GB, 1TB SSD, 16" Retina 3072x1920, Radeon Pro 5500M
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
MonitorHP EliteDisplay E273, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
109.00 € / 213.19 BGN
98.00 € / 191.67 BGN
MonitorHP 27F, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
159.00 € / 310.98 BGN
143.00 € / 279.68 BGN
