LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Silver, M1 Pro, 32GB , 512GB SSD, 14.2" Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
899.00 € / 1758.29 BGN
849.00 € / 1660.50 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Red
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
215.00 € / 420.50 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
ComputerHP ProDesk 600 G5 USFF, i5-9500T, 16GB, 256GB SSD
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
259.00 € / 506.56 BGN
233.00 € / 455.71 BGN
LaptopDell Latitude 5580, i5-6300U, 16GB, 256GB SSD, 15.6” IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
229.00 € / 447.89 BGN
206.00 € / 402.90 BGN
LaptopDell Latitude 9520, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 15" IPS 1920x1080 Full HD
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
619.00 € / 1210.66 BGN
557.00 € / 1089.40 BGN
| Model | EliteBook Folio 1040 G3 |
| Class | Home and Office |
| Status | Exelent |
| CPU | Intel Core i5-6200U (3M, 2.30 GHz, up to 2.80 GHz) |
| RAM Memory | 8GB DDR4 |
| Data memory | 512GB SSD |
| Video Card | Intel HD Graphics 520 |
| Display size | 14 inches (35.56cm) |
| Display technology | LED |
| Resolution | 1920x1080 Full HD |
| Front camera | Yes |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | N/A |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | HP Wireless |
| Interfaces | HDMI, USB 3.0, USB Type C |
| Card reader | Yes |
| Manufacturer | HP |
Photographs of refurbished products are representative of the model.
The products we offer are second-hand, but of high quality and excellent technical condition, which corresponds to the models as new.
It is available for purchase at a low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the possibility to purchase on lease and with delivery to any point in Bulgaria.
Condition refurbished with 6 months (with the possibility of 12) warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
Mobile workstationLenovo Thinkpad P1 Gen 2, i7-9750H, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Nvidia Quadro T1000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
539.00 € / 1054.19 BGN
485.00 € / 948.58 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
519.00 € / 1015.08 BGN
489.00 € / 956.40 BGN
MonitorLenovo ThinkVision P24h-20, 24" IPS Quad HD 2560x1440
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
119.00 € / 232.74 BGN
107.00 € / 209.27 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
469.00 € / 917.28 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 128GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
259.00 € / 506.56 BGN
249.00 € / 487.00 BGN




