LaptopHP EliteBook 830 G8, i7-1165G7, 32GB, 512GB SSD, 13.3'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
419.00 € / 819.49 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i9-9880HK, 32GB, 512GB SSD, 16'' Retina 3072x1920, Radeon Pro 5500M
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
539.00 € / 1054.19 BGN
519.00 € / 1015.08 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i5-10310U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
339.00 € / 663.03 BGN
309.00 € / 604.35 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 32GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
969.00 € / 1895.20 BGN
899.00 € / 1758.29 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
649.00 € / 1269.33 BGN
599.00 € / 1171.54 BGN
| Model | ElitePad 1000 G2 |
| Class | Windows tablet |
| Status | Very Good |
| CPU | Intel Atom Z3795 (2M Cache, up to 2.39 GHz) |
| RAM Memory | 4GB LPDDR3 |
| Memory | 64GB SSD |
| Video Card | Intel® HD Graphics for Intel Atom® Processor Z3700 Series |
| Display size | 10.10'' (25.65cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Front camera | Integrated 2.1 MP/1080p with LED |
| Camera | 8MP with LED flash |
| Audio | HD audio with DTS Sound+ |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WiFi 802.11 a/b/g/n |
| Interfaces | System connector |
| Size | 65.0 x 55.0 x 28.5 mm |
| Battery | 30Wh |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Color | grey |
| Manufacturer | HP |
HP ElitePad 1000 G2 Outlet.
The ElitePad 1000 is a sleek 10.1-inch tablet with an elegant design, a reliable partner for your business. With high-quality aluminum chassis and Gorilla Glass 3 display cover for greater durability.
Equipped with 4-core Intel Atom processor Z3795 with low power consumption, 4GB RAM, built-in video booster and 64GB SSD for files and applications. An SD card slot is available when more memory is needed. Suitable for browsing, presentations, video and audio playback, working with text documents.
The touchscreen has high resolution and LED backlight. Wide viewing angle, clear and precise colors thanks to IPS technology. Good performance and excellent brightness even when working outdoors. The touch function is precision - you easily drag the cursor, click on icons, mark text, and more.
Built-in speakers are strong enough to make a small conference room sound. There are also two cameras (8MP main and 2.1MP front) suitable for video calls.
The device's battery has a capacity of 3000mAh, which is enough to last all day even with frequent use.
It is offered for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Rousse, Varna.
State AUTLET with 12 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP EliteBook 830 G7, i5-10310U, 16GB, 256GB SSD, 13'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
279.00 € / 545.68 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G7, i7-10510U, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
369.00 € / 721.70 BGN
339.00 € / 663.03 BGN
TabletApple iPad Mini 5th Gen A2133 (2019) 64GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
189.00 € / 369.65 BGN
169.00 € / 330.54 BGN
ComputerApple iMac 27" A1419 (Late 2013) Silver, i5-7500, 16GB, 32GB SSD+1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
209.00 € / 408.77 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
