Similar products
Mobile workstationDell Precision 5540, i7-9850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
549.00 € / 1073.75 BGN
Mobile WorkstationDell Precision 7670, i7-12850HX, 32GB, 512GB SSD, 16" IPS Full HD 1920x1080, RTX A1000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1049.00 € / 2051.67 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 17 G8, i7-11850H, 64GB DDR4, 1TB SSD, 17'' IPS Full HD 1920x1080, RTX 3000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1259.00 € / 2462.39 BGN
Mobile WorkstationHP ZBook 14u G6, i7-8565U, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080, Radeon Pro WX3200
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
359.00 € / 702.14 BGN
Mobile workstationDell Precision 5550, i7-10850H, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen 15.6'' IPS UHD 3840x2160, Quadro T1000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
739.00 € / 1445.36 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i7-10610U, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
299.00 € / 584.79 BGN
269.00 € / 526.12 BGN
EarphonesApple AirPods MAX 2 Orange Like New
- Like New
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
369.00 € / 721.70 BGN
339.00 € / 663.03 BGN
ComputerApple iMac 27'' A2115 (2020) Silver, i5-10600, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 5300
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
849.00 € / 1660.50 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 Pro Max 256GB Silver
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
329.00 € / 643.47 BGN
319.00 € / 623.91 BGN
| Gift | SAMSUNG S4 mini 8GB |
| Model | W520 |
| Class | mobile workstation |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel Core i7-2720QM (6M, 3.30 GHz) |
| Chipset | Mobile Intel QM67 Express |
| RAM Memory | 8GB DDR3 SD-RAM @ 1333MHz |
| Data memory | 320GB HDD SATA |
| Video Card | nVidia quadro 1000M |
| Display size | 15.60" (39.60cm) |
| Display technology | LED backlight, anti-glare |
| Resolution | 1600 x 900 pixels (HD+) |
| Front camera | WebCam |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD-RW |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | 802.11a/b/g/n |
| Interfaces | VGA, firewire port, USB 2, USB 3, eSata, Display port |
| Card reader | Card Reader |
| Bluetooth | Bluetooth 3.0 |
| Color | black |
| Manufacturer | Lenovo |
High class second hand mobile workstation. Lenovo keeps the classic looks of their machines but the productivity is up to date! Their well engeneered matrix with 1600x900 resolution has bright and rich colours.
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
LaptopHP EliteBook 840 G7, i7-10510U, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
369.00 € / 721.70 BGN
339.00 € / 663.03 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i7-10610U, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
299.00 € / 584.79 BGN
269.00 € / 526.12 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
699.00 € / 1367.13 BGN
649.00 € / 1269.33 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 1TB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
419.00 € / 819.49 BGN
389.00 € / 760.82 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G7, i5-10310U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
329.00 € / 643.47 BGN
299.00 € / 584.79 BGN
