SmartphoneApple iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
419.00 € / 819.49 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
MonitorDell U3419W, 34" IPS UltraWide QHD 3440x1440
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
379.00 € / 741.26 BGN
341.00 € / 666.94 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G6, i5-8365U, 16GB, 256GB SSD, 14'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
219.00 € / 428.33 BGN
197.00 € / 385.30 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, M1 Max, 32GB, 1TB SSD, 16" Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1099.00 € / 2149.46 BGN
1049.00 € / 2051.67 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G9, i7-1255U, 16GB, 512GB SSD, 14'' IPS WUXGA 1920x1200
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
459.00 € / 897.73 BGN
413.00 € / 807.76 BGN
| Model | M30-70 |
| Class | Laptop |
| Status | Very Good |
| CPU | Intel Core i5-4210U (3M Cache, up to 2.70 GHz) |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 128GB SSD |
| Video Card | Built Intel HD Graphics 4400 |
| Display size | 13.3" inches (33.25 sm) |
| Front camera | Web Cam |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | N/A |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Wi-Fi (802.11a/b/g/n) |
| Interfaces | HDMI, USB 3.0, USB 2.0, LAN |
| Card reader | Card Reader |
| Manufacturer | Lenovo |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
MonitorLenovo ThinkVision T34W-20, 34'' VA UWQHD 3440x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
289.00 € / 565.23 BGN
260.00 € / 508.52 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2141 (2019) Space Gray, i7-9750H, 32GB, 512GB SSD, 16" Retina 3072x1920, Pro 5300M
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G6, i5-8265U, 16GB, 256GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
249.00 € / 487.00 BGN
224.00 € / 438.11 BGN
ComputerApple iMac 27'' A2115 (2020) Silver, i5-10600, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, AMD Radeon Pro 5300
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 14'' Liquid Retina 3024x1964
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
819.00 € / 1601.82 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
