SmartphoneApple iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
419.00 € / 819.49 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
719.00 € / 1406.24 BGN
669.00 € / 1308.45 BGN
MonitorDell UltraSharp U2715H, 27" IPS QHD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
179.00 € / 350.09 BGN
161.00 € / 314.89 BGN
LaptopDell Latitude E5570, i5-6300U, 16GB, 256GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
189.00 € / 369.65 BGN
170.00 € / 332.49 BGN
LaptopHP ProBook 640 G10, i5-1345U, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
395.00 € / 772.55 BGN
| Model | ThinkPad Т430S |
| Class | business |
| Status | Good |
| CPU | Intel Core i5-3320M (3M, 3.30 GHz) |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 500GB SATA |
| Video Card | Intel HD Graphics 4000 |
| Display size | 14" (35.60cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Resolution | 1600 x 900 HD+ |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD+/-RW |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Lenovo Wireless |
| Interfaces | VGA, D-SUB, USB 3, USB 2, firewire port, firewire port, |
| Color | black |
| Manufacturer | Lenovo |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
TabletApple iPad Mini 5th Gen A2133 (2019) 64GB Wi-Fi Silver
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
189.00 € / 369.65 BGN
169.00 € / 330.54 BGN
MonitorDell P2719H, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
139.00 € / 271.86 BGN
125.00 € / 244.48 BGN
MonitorHP 32S, 32'' IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
179.00 € / 350.09 BGN
161.00 € / 314.89 BGN
ЛаптопHP ProBook 450 G8, i5-1135G7, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
314.00 € / 614.13 BGN
