Similar products
LaptopLenovo ThinkBook 15-IML, i5-10210U, 16GB, 256GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
LaptopLenovo ThinkPad L570, i5-7200U, 16GB DDR4, 128GB SSD, 15.6'' Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
189.00 € / 369.65 BGN
LaptopLenovo ThinkPad L560, i5-6200U, 16GB, 128GB SSD, 15.6'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
179.00 € / 350.09 BGN
TabletSamsung Galaxy Tab S8 5G 11.0 (2022) Wi-fi+LTE 128GB Graphite
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB White
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
209.00 € / 408.77 BGN
199.00 € / 389.21 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1135G7, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 32SSD+1TB HDD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Midnight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
| Model | T430S |
| Class | Laptop |
| Status | Excellent |
| CPU | Intel® Core™ i5-3320M( 3MB, up to 3.30GHz) |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 320GB SATA |
| Video Card | Intel HD Graphic 4000 |
| Display size | 14.00" (35.56cm) |
| Display technology | LED |
| Brightness | ттт |
| Angle | ттт |
| Front camera | Webcam |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD-RW |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WIFI |
| Interfaces | VGA, USB 2, USB 3, Mini displayport |
| Card reader | Yes |
| Color | Black |
| Manufacturer | Lenovo |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
189.00 € / 369.65 BGN
179.00 € / 350.09 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 32GB, 512GB SSD, 14'' Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
899.00 € / 1758.29 BGN
849.00 € / 1660.50 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S22 5G 128GB Phantom Black
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1049.00 € / 2051.67 BGN
999.00 € / 1953.87 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1165G7, 16GB, 512GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
379.00 € / 741.26 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
