Similar products
NotebookLenovo ThinkPad X1 Carbon (7th gen ), i7-8565U, 16GB, 256GB SSD, 14'' Touchscreen IPS FHD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G7, i5-10310U, 16GB, 256GB SSD, 13'' IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
279.00 € / 545.68 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S22 5G 128GB Phantom Black
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080 Like new
- Like New
- Refurbished
- Leasing
409.00 € / 799.93 BGN
379.00 € / 741.26 BGN
| Model | Lenovo T61 |
| Class | Notebook |
| Status | Like New |
| CPU | Intel Core2 Duo T7300 2.00 GHz ,4 MB L2 |
| Chipset | Mobile Intel GM965 Express |
| RAM Memory | 4GB DDR2 667MHz |
| Data memory | 160GB SATA |
| Video Card | NVIDIA Quadro NVS 140M |
| Display size | 14"(35.8 cm) |
| Resolution | 1680 X 1050 (HD+) |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | DVD |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WiFi 802.11 a/b/g/n |
| Interfaces | 3 x USB 2, 1 x VGA, 1 x modem, 1 x network - Ethernet, 1 x docking port , firewire port, |
| Card reader | Card Reader |
| Bluetooth | Bluetooth 2.0 |
| Color | black |
| Manufacturer | Lenovo |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.




