Similar products
Mobile workstationLenovo Thinkpad P1 Gen 3, i7-10750H, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
639.00 € / 1249.78 BGN
575.00 € / 1124.60 BGN
Mobile workstationLenovo ThinkPad P15 Gen 2, i7-11800H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T1200
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
759.00 € / 1484.47 BGN
683.00 € / 1335.83 BGN
LaptopLenovo ThinkPad T480
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
239.00 € / 467.44 BGN
Mobile workstationLenovo Thinkpad P1 Gen 3, i7-10850H, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
589.00 € / 1151.98 BGN
530.00 € / 1036.59 BGN
Mobile workstationLenovo ThinkPad P53, i7-9850H, 32GB, 512GB SSD, Touchscreen, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T2000
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
679.00 € / 1328.01 BGN
611.00 € / 1195.01 BGN
LaptopDell Latitude 5580, i5-6300U, 16GB, 256GB SSD, 15.6” IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
229.00 € / 447.89 BGN
206.00 € / 402.90 BGN
MonitorHP EliteDisplay E232, 23" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
69.00 € / 134.95 BGN
62.00 € / 121.26 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
395.00 € / 772.55 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy A34 5G 128GB Black
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i7-1185G7, 32GB, 1TB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
359.00 € / 702.14 BGN
| Model | ThinkPad L430 |
| Class | Business-Class Performance |
| Status | Very Good |
| CPU | Intel Core i5-3230M (3M Cache, up to 3.20 GHz) |
| RAM Memory | 8GB DDR3 |
| Data memory | 320GB SATA |
| Video Card | built Intel HD Graphics 4000 |
| Display size | 14,1" Inch (35.25 см) |
| Audio | High Definition Audio |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Lenovo Wireless |
| Interfaces | USB 3.0, USB 2.0, MiniDisplayPort |
| Card reader | 4-in-1 SD Card Reader |
| Weight | 2.45kg |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Manufacturer | Lenovo |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
MonitorHP E27 G4, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
129.00 € / 252.30 BGN
116.00 € / 226.88 BGN
SmartphoneApple iPhone 12 64GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
215.00 € / 420.50 BGN
189.00 € / 369.65 BGN
ComputerApple iMac 27’’ A2115 (2019) Silver, i5-8500, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
LaptopHP ProBook 650 G10, i5-1345U, 16GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
559.00 € / 1093.31 BGN
503.00 € / 983.78 BGN
ComputerApple iMac 27'' A2115 (2020) Silver, i5-10600, 32GB, 512GB SSD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 5300
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
849.00 € / 1660.50 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN




