Similar products
Mobile workstationHP ZBook Fury 15 G7, i7-10850H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080, Quadro T2000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
679.00 € / 1328.01 BGN
611.00 € / 1195.01 BGN
Mobile workstationDellPrecision 7750, i7-108750H, 64GB, 512GB SSD, 15.6” IPS Full HD 1920x1080, Quadro RTX 4000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
989.00 € / 1934.32 BGN
890.00 € / 1740.69 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 17 G7, i7-10850H, 64GB, 1TB SSD, 17.3" IPS Full HD 1920x1080, RTX 3000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
909.00 € / 1777.85 BGN
818.00 € / 1599.87 BGN
Mobile WorkstationDell Precision 7670, i7-12850HX, 32GB, 512GB SSD, 16" IPS Full HD 1920x1080, RTX A1000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1039.00 € / 2032.11 BGN
Mobile workstationHP ZBook Fury 17 G8, i7-11850H, 32GB, 512GB SSD, 17.3'' IPS Full HD 1920x1080, RTX A3000
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1189.00 € / 2325.48 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Green
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
MonitorDell U3419W, 34" IPS UltraWide QHD 3440x1440
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
379.00 € / 741.26 BGN
341.00 € / 666.94 BGN
MonitorHP P34HC G4, 34'' VA UWQHD 3440x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
299.00 € / 584.79 BGN
269.00 € / 526.12 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Pro 512GB Black Titanium
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
549.00 € / 1073.75 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
LaptopDell Latitude 5430 RUGGED, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 14'' IPS Full HD 1920x1080 with keyboard
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1059.00 € / 2071.22 BGN
953.00 € / 1863.91 BGN
| Model | ThinkPad P50 |
| Class | Mobile workstation |
| Status | Very Good |
| CPU | Intel Core i7-6820HQ (8M, 2.70 GHz, up to 3.60 GHz) |
| RAM Memory | 16GB DDR4 |
| Data memory | 256GB SSD |
| Video Card | NVIDIA Quadro M2000M (128-bit, 4GB GDDR5) |
| Display size | 15.6'' inches (39.62cm) |
| Display technology | LED, IPS |
| Resolution | 1920x1080 Full HD |
| Front camera | N/A |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | N/A |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | Lenovo Wireless |
| Interfaces | mini DisplayPort, HDMI, Thunderbolt 3.1, USB 3.0, |
| Card reader | Yes |
| Manufacturer | Lenovo |
Photos of the refurbished products are exemplary of the model.
Products we offer are used second hand, but refurbished with high quality, excellent appearance and excellent technical condition.
It is offered at low price online or physically in our showrooms - Sofia, Plovdiv, Varna, Ruse, Pleven.
We offer the opportunity to buy laptops at checkout and delivery to anywhere in Bulgaria.
Condition refurbished with 6 months (optional 12) warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
MonitorLenovo ThinkVision Pro2820D, 28'' MVA Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN
MonitorHP Z27q G3, 27 inches, IPS QHD 2560x1440
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
229.00 € / 447.89 BGN
206.00 € / 402.90 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2485 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 16GB, 512GB SSD, 16'' Liquid Retina XDR 3456x2234
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 128GB Gold
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
MonitorHP E27 G4, 27" IPS Full HD 1920x1080
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
129.00 € / 252.30 BGN
116.00 € / 226.88 BGN
