LaptopApple MacBook Pro M2 A2338 (2022) Space Gray, Apple M2, 16GB RAM, 512GB SSD, 13.3" Retina 2560 x 1600
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
839.00 € / 1640.94 BGN
799.00 € / 1562.71 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB White
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G9, i5-1245U, 16GB, 512GB SSD, 14'' IPS WUXGA 1920x1200
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
389.00 € / 760.82 BGN
350.00 € / 684.54 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Space Gray, i3-8100, 16GB, 500GB SSD, Retina 4096x2304, Radeon Pro 555X
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Plus 128GB Midnight
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
399.00 € / 780.38 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
| Model | EliteBook Folio 9470m |
| Class | ultrabook |
| Status | Very Good |
| CPU | Intel Core i7-3687U (4M Cache, up to 3.30 GHz) |
| RAM Memory | 4GB DDR3 |
| Data memory | 500GB SATA HDD + 32GB SSD |
| Video Card | Intel® HD Graphics 4000 |
| Display size | 14.00'' (35.56cm) |
| Display technology | LED backlight |
| Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Front camera | integrated webcam |
| Audio | High Definition Audio |
| Optical drive | N/A |
| LAN | 10/100/1000 ethernet RJ 45 port |
| WIFI | WiFi 802.11 a/b/g/n |
| Interfaces | VGA, DisplayPort 1.1a, 3xUSB 3 |
| Color | grey |
| Manufacturer | HP |
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
MonitorLenovo ThinkVision Pro2820D, 28'' MVA Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
89.00 € / 174.07 BGN
80.00 € / 156.47 BGN
Laptop HP ProBook 440 G9, i3-1215U, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
279.00 € / 545.68 BGN
251.00 € / 490.91 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G9, i7-1255U, 16GB, 512GB SSD, 14'' IPS WUXGA 1920x1200
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
459.00 € / 897.73 BGN
413.00 € / 807.76 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Green
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
Mobile Workstation Dell Precision 5570, i7-12800H, 32GB, 512GB SSD, 15.6" IPS Full HD 1920x1080 , RTX A2000
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
1029.00 € / 2012.55 BGN
926.00 € / 1811.10 BGN




