Similar products
SmartphoneSamsung Galaxy A52s 5G 125GB Awesome Black
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
119.00 € / 232.74 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S22 5G 128GB Phantom Black
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S24 Plus 5G 256GB Onyx Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
419.00 € / 819.49 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Green
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
299.00 € / 584.79 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i7-1185G7, 16GB, 512GB SSD, 14" Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
379.00 € / 741.26 BGN
349.00 € / 682.58 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Plus Yellow
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
519.00 € / 1015.08 BGN
489.00 € / 956.40 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, Apple M1 Pro, 32GB, 512GB SSD, 14.2'' Liquid Retina 3024x1964
- Good
- Refurbished
- Leasing
939.00 € / 1836.52 BGN
849.00 € / 1660.50 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
339.00 € / 663.03 BGN
| Model | I9295 Galaxy S4 Active |
| Class | Smartphone |
| Status | Exelent |
| CPU | Quad-core 1.9 GHz Krait 300 |
| Chipset | Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600 |
| RAM Memory | 2GB |
| Memory | 16 GB for files and apps |
| Card slot | microSD, up to 64 GB |
| Video accelerator | Adreno 320 |
| Display size | 5" inches |
| Display technology | TFT capacitive touchscreen, 16M colors |
| Resolution | 1080 x 1920 pixels |
| Front camera | 2 MP, 1080p@30fps |
| Camera | 8 MP, autofocus, LED flash, 1080p@30fps |
| WIFI | 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot |
| Bluetooth | v4.0 |
| Sim card | Micro SIM |
| Manufacturer | Samsung |
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.



