Similar products
SmartphoneSamsung Galaxy A34 5G 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
169.00 € / 330.54 BGN
149.00 € / 291.42 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S22 5G 128GB Phantom Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
259.00 € / 506.56 BGN
239.00 € / 467.44 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 Ultra 5G 256GB Phantom Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
499.00 € / 975.96 BGN
449.00 € / 878.17 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy S23 5G 128GB Green
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
429.00 € / 839.05 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
SmartphoneSamsung Galaxy A52s 5G 125GB Awesome Black
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
119.00 € / 232.74 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
439.00 € / 858.61 BGN
419.00 € / 819.49 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 512GB SSD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
549.00 € / 1073.75 BGN
469.00 € / 917.28 BGN
LaptopApple MacBook Pro A2442 (2021) Space Gray, M1 Pro, 16GB , 512GB SSD, 14.2'' Liquid Retina 3024x1964
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
799.00 € / 1562.71 BGN
749.00 € / 1464.92 BGN
LaptopHP EliteBook 840 G8, i5-1145G7, 16GB, 256GB SSD, 14" IPS Full HD 1920x1080
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
319.00 € / 623.91 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
599.00 € / 1171.54 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
| Model | Galaxy S6 |
| Status | Good |
| CPU | Octa-core (4x2.1 GHz Cortex-A57 & 4x1.5 GHz Cortex-A53) |
| Chipset | Exynos 7420 Octa |
| RAM Memory | 3GB |
| Memory | 32GB for files and apps |
| Video accelerator | Mali-T760MP8 |
| Display size | 5.1'' inches (12.95sm) |
| Display technology | Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors |
| Resolution | 1440 x 2560 pixels |
| Front camera | 5 MP (f/1.9, 22mm, 1/4.1", 1.34 µm), 1440p@30fps, dual video call, Auto HDR |
| Camera | 16 MP (f/1.9, 28mm, 1/2.6", 1.12 µm), OIS, autofocus, LED flash |
| Audio | 24-bit/192kHz audio |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| 3G Module | 3G / SIM card |
| Bluetooth | 4.1, A2DP, LE, aptX |
| Sim card | Nano SIM |
| Color | white |
| Manufacturer | Samsung |
Used but refurbished Samsung Galaxy S6 smartphone.
The device has an eight-core chip and 3GB of LPDDR4, which means that any task placed before it will be executed almost instantly. The 64-bit processor architecture makes it perfect for '' multitasking '', and with Android 7 (Nougat) it will be a real pleasure.
The display of the smartphone is 5.10 inches (12.954cm) with a resolution of 2560 x 1440 pixels (Quad HD), which is equivalent to 577 pixels per inch. Super AMOLED technology allows pixels that have to express black, simply not emit any light. All this guarantees great sharpness and crystal-clear picture quality and unparalleled contrast.
The camera is 16MP with aperture f / 1.9. It also has optical stabilization to prevent unwanted effects on captured photos.
The device's battery has a capacity of 2550mAh, which is enough to last all day even with frequent use of the phone. There is also a 'fast charging' technology that allows you to charge for much less time than standard. There is also '' wireless charging '', but it requires an additional charging station.
The photos of the renovated products are model examples.
It is offered for purchase online or physically in our showrooms - Sofia, Pleven, Rousse, Varna.
RENOVATED condition with 6 months warranty from HOP.BG
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
ComputerApple iMac 27'' A1419 (Late 2015) Silver, i5-6500, 32GB, 24 SSD + 1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon R9 M390
- Very Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
ComputerApple iMac 27" A1419 (Late 2013) Silver, i5-7500, 16GB, 32GB SSD+1TB HDD, Retina 5120x2880, Radeon Pro 570X
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
449.00 € / 878.17 BGN
369.00 € / 721.70 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 Plus 128GB Plus Yellow
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
519.00 € / 1015.08 BGN
499.00 € / 975.96 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 128GB Midnight
- Good
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
299.00 € / 584.79 BGN
249.00 € / 487.00 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 128GB Starlight
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
- Fast delivery
349.00 € / 682.58 BGN
329.00 € / 643.47 BGN
