ᐉ Батерии за реновирани iPhone: Как да удължим живо | Hop.bg
en

Батерии за реновирани iPhone: Как да удължим живота им с правилната грижа и избор–hop.bg /епизод 4/.

22.07.2024    3 Харесвания 810

Батерии за реновирани iPhone

 

Телефона, все пак не са го мислили маймуни, в Apple имат едно азиатско копие, може да достигне от 35 до 50 евро. гледа само...

Мога да имаш по-нисък хилт, батерията ти да работи по-дълго, по-адекватно, отколкото другата, която приноси по-висок хилт. Надуването на батерията не води само до това да си я смениме и да дадея някакви пари или някакви кинти, както се казва, да я смениме.

Има случаи, където на 80% е много добре, има случаи на 85%, не чак толкова добре. Рълтата е на късмет, като при женските автомобили. Добре вечера! Здравейте!

Здравейте! Ние продължаваме с темроси, които сме получили от вас.

В случая, в четвъртия подкаст избрахме една от темите да разискваме батериите на телефоните, като от общия засегнем и Apple-и и Samsung-и. Нещата, които наистина можем да ви кажем, са доста интересни. Имаме гост в днешния ден, колегата Владислав Зимитров, малко по-високо ниво. Я в предния пър като нещо страшно, нещо притеснително в някакви моменти,

а пък в повечето случаи се оказва така, че няма нещо невероятно, нещо, което да бъде проблем. Също така, мога и аз да добавя някои неща. Темата за батериите става много интересна, най-вече когато Apple введоха Battery Health-а

и извадиха процента, който на базата на някакъв алгоритъм, дава животната на батерията. И чисто потребителски в момент това се явява един от основните параметри на телефона,

особено когато пък си го купуваш второ, както трябва. Прави впечатление, че ни питат постоянно, нали, къв е хнано, че батери хелта го гледат потребителите и всеки, който иска да си вземе такова устройство.

Малко като двигателя на колата. Тоест, когато си купуваш, нали, обстребяване на колата, ели поне се надяваш, да не е на половин милион. При батериите няма такива манипулации, но фактически един от основните критерии, който при голяма част от батериите и сега ще разгледаме вече вариантите за нова, нова атернативна, стара с по-голям процент деградация.

Също ще засегнем и да прекъснах и как можем да повлияваме това живота да стои в по-големи граници по-дълго време. Как да запазим живота на батерии. Относно това за колите, си ги взимаш от Германия на 120 000 км, виж какво нещо е.

Хем пътуват от Германия до България, хем пътуват назад във времето. Тръгват на 300 и си идват на 120 000 км. При телефоните няма как да е така. Но ключов параметър е, защото пакът ако правим пак аналогия с колите,

например може да го смои в панела и да го направиш като нов, обаче батерията си изказва, че си е в л случаи, пък телефона е в не толкова добро визуално състояние, пък батерията му е доста добра.

Много зависи как е използван. Знаеме и които всеки може да ги прави, за да си скъси проблемите с батерията, да ги намали, да си увеличи живота всъщност на самата батерия най-вече, докатощо да влияе по-скоро моментно на капацитета, високата температура повишава вътрешната темперване и повишаване на температура също може да доведе и до поддуване на батерията.

Да, това е вече когато се презарежда батерията. Когато се загрее, идва един такъв момент, в който идва вече презареждане и когато идва това презареждане, батерията почва да се надуват елементите, които са вътре.

А добре, аз да питам, ако съм потребител, сега ще ви кажа голяма работа, нали, изпърляме и се славям следващите. Да, вече ако не се притеснява това, няма никакво.

Защото много внимание му вършава на батерията. По-скоро проблема с надуването на батерията не води само до това да си я смениме и да дадем някаквието води до още по-голямо финансов рисък за телефон, защото ти като дад ще вземеш нова батерия. Те тогава всъщност е по така сериозната страна ситуацията, тъй като ако говоря за устройство, което се струва 300 лява, някакъв iPhone, който се струва една оригинална нова батерия и трябва да смениш батерията. Купи още iPhone 8. Някои от платформите за...

Да. Значи, една батерия, оригинална, е в диапазона от 100-200 евро, зависимо с модел. Тук, може би, ще говорим за iPhone 13, който е доста актуален в момента.

А една азиатска копия може да достигне от 35 до 50 евро, в пъти по-надолу в цената. От оригиналното. Да, въпросът е когато си купуваш тази алифон за 400-500 лв, ако трябва да е още 400 за батерия, нали?

И те, цялата ситуация с пара, много се обезмисля. Товано, че си купиш кола с двигател за основна работа. Егор, той също ти разиваше за 10 хиляди и си готов да караш още 10. Може и повече, зависи от колата.

Имаме колеги, такива, които... Цял живот. Плоските подприятели, така. Да. Въобще, ние, тук е такава работата. Според мен има два варианта. Един е смяна, чисто вече неизбежна смяна и смяна ефективно за да вкараме малко по-голям живот в батерията, батерията ще държи по-дълго време, защото когато говорим за азиатските копия, които са масово на пазара, там капацитета е най-дайво по-нисък, рисковете да се смени са големи, рано батерията може да ти държи същото, да се държи по същия начин и ти да си мислиш, че просто като са ти е сменили, ще има някаква невероятна разлика.

Да, но след като е сменена, във времето, при използване на тази батерия, тя в един момент ще почне да държи по-малко, по-бързо ще се износи. Просто защото елементите са други, по-некачество, да, по-ниско качество за нова цената.

Е, тя да струва на трет от парите има причина, нали? Сега няма как да... Аз имам същия опит, между другото, и... на времето съм си сменял батерията, неизбежно беше няма как да... не ми се дадах пари за оригинална, телефонът ми беше ефтин.

И сложих азиатска и много бързо замина. Тоест, първо, че не държжеш почти толкова колкото оригинално, второто оригиналната, която изкарава 5 години, по някакъв разумен начин на използване,

альтернативната батерия изкара някакъв година-година и по-горе. Еми, да има и нещо друго, което трябва за сега ден. Хелта не винаги измерва точно как се държи батерията. Един телефон на по-малко хелт зависи вече и от модела, защото при Pro версиите знаем всички, че капацитета на батерията е по-голям и дори на 87-85% батерията работи без абсолютно никакъв проблем. Моята също е в тия граници, държи ми цял ден.

Да, аз даже съм имал случаи на приятели, които са с iPhone 11, които батерият хелта му е на 81 или 82% и батерият си му държи... Прекрасно. Да, перфектно, няма никакъв проблем.

Въпреки че аз, примерно, той ми показа колко е батерият хелта и аз казвам, хе, и аз се очудвам, примерно, как държи така, но той си казва, че си държи нормално, няма никаки проблеми примерно с рестартиране на телефона, изгасен на телефона примерно както на 20% е да изгасни и това е батерият хилт, така цяло.

А обратния случай имаш ли, примерно сеш ли са за такива случаи, който батерията ти е на 84-85%, но в същото време не са държат в бату и пак? Да, има и такива случаи. Има и такива случаи, да. Вече когато телефонът да почва да се рестартира, примерно както е на 20%,

примерно батерията вътре ти е или на 86-75%, тогава е хубаво нали да се смени, защото е явно, че има проблем. Някои от клетките вътре на батерията... Значи смяната не е само от цифрите, а по-скоро от поведението на батерията.

Да, поведението по-скоро, да. Не трябва да се гледа само по тиски. По-нисък хилт, точно така, по-нисък хилт, батерията ти да работи по-дълго, по-адекватно, отколкото другата, която е примерно с по-висок хилт и пада доста по-бързо.

Нормално, колко трябва да е животната на една батерия, да кажем при някаква нормална употреба, сега тук трябва да се дефинира какво е нормална употреба, някой може да е, да, зависи и как работи с нея, ама примерно, абе средно статистически, телефон, ало, ало, там няколко приложения, колко години трябва да е?

И то тук по-скоро на една година на цикъл на разареждане. На старите модели са до 500 цикъла, но 15-ката вече са до 1000.

Не гаранционно ми казват, че батерията държи без проблем на работа до 1000 цикъл. Вързали сегашите. Това не означава, че след тези 1000 цикъла батерията... Ето цикълите, ако не се върши, може би и зависят много от начинът на дълбочината на заряд и разряд.

Този цикъл не е всеки ден, аз днеска си го зареждам един път, това е един цикъл. По-скоро цикълът е от 0 до 100 и обратното, и самия разряд. От 20 до 70 и от 70 до 20 са бори за един цикъл, или?

Не. Така ли? Примерно ако телефон ти е падал на 20% и ти го зареждаш до 100, искабиш го примерно вече пак до 20 и го заредиш, това не се отброява за един цикъл.

Пълен цикъл се бори от 0 до 100. От 0 до100, да. И деградацията наобратно. Те затова и като цяло повече препоръчват навсякъде. Да кажем, че да зарежда телефона

преди да падна на 20. От 20 да кажем да стигне до 80. Даже при от iPhone 15 моделите вкараха в настройките на батерията опция, където може да се зарежда телефона до лимит 80%.

В смисъл такъв, сложи се телефона да се зарежда, зарежда го до 80 тъпчи на зареждане на фаст чардж и след 80 минава на по-балансирано зареждане.

Има и другото сега, което телефона, все пак не са го мислили маймуни, в Apple имат... Със сигурност. Да, в Apple така са направили нещата, че...

Кладай с него и добър шорт спореда. Няма нещо. Не се... да. Направили са нещата така, че той да си води статистика на начина на потреблението от телефона и след петия ден ляга и си ти го забиваш в зарядното и той си се зарежда на фаст чардж до 80, след това, следвайки и по алармите и сутри, кога ставаш, кога започваш да бъдеш активен с него, си прави някакво криво на зареждане, което е с по-ниска, по-малък ток. Да пази батерията.

Да пази батерията. Всичко това е цел да пази батерията. Да, евентуално телефонът се зареди на 100% в момента, в който станеш. Малко преди да си готов. Даже на моя като го вкарам в зарядното ми пише, че небалансираното зареждане ще завърши към 3 часа през нощта.

Да. Върховно ставаше, че неабалансираното зареждане ще завърши към 3 часа през нощта. Да, но рано става, че ева ти човек. Старите хора така са. Ще видиш. Кула това е, че... Бързава ли знаеха, че ги еш сонник?

Не. Трябва да се зарежда на телефона и за това. Аз между другото исках да кажа нето сме забелязали за повишаване на температурата на телефона, какво се случва, когато ползваме вне фашчарджми безлично зареждане,

когато сложиш телефона, особено когато е в кълъв, много често вече новите коли имат безично зареждане в някакъв док, слагаш телефона и докато караш се зарежда. На мен почти няма кола, където да съм се возил да съм го използвал това нещо като услуга и да не се заг нататък, и този телефон прегрява и се изключва.

Което, всъщност, казва само по себе си, че това въобще не е препоръчително да го правим. като опция, да води до загряване, но не е чак толкова опасно.

Колко път съм го сложил да зарядна и слушам Spotify, вие, примерно, ползвам Waze и колабира точно след 15 минути. Чисто потребителски не е ОК, защото...

Един братъл, като гледа предния подкаст, няма значение, че смех ме би казал, че съм задържал прекалено естествено. Ихам малко за половини. Е, с моторът ми е също, като пък стои на стойката.

Да, примерът, защото това е важно да го знаят хората. Солнцето го грее и аз карам ясната опълнителност на този софтуер, защото в крайна сметка 100 лева снимка си.

Абсолютно. И най-малкото като потребител не ми е приятно да махна телефона от дазичното зареждане, да го оставя да се охлади, за да мога да го зареждаш, преди да си легнеш ръчка и докато се зарежда.

Край на края ще сте пък, който ни го бъркал, ти аз има си нова батерия и ще ме подравяш така. Да, в принцип да, вече... Защото със сигурност има и такива хора, нали, много хора биха казали, аз не съм го взял това, че му служа. По-скорото трябва да ми служи, което също си я гледна точка.

По-скоро искам да кажем, че не е толкова опасно дори да е по-малък хилт. Е, това е, че хората не го приемат по този начин. В цялост е по 80%. Да, в цялост е по 80% без да има никакво влияние върху адекватната работа на телефона.

Да, като владени при малко разкажат, че все пак има случаи, където на 80% е много добре, има случаи на 85%, не чак толкова добре. Работата е на късмет, като при женските автоубили.

И то начинът на използването, че ако го прекупуваш... Жена е кола на късмет, мъж и куче, като го научиш. Ба, я са ни желтата. Аз по-скоро бих направил следната аналогия.

Ето си купиш кола от немска баба, който е ходил на пазар. Друга е си купиш някакво немско такси, същ искаме този телефон да ни служи по-дълго време, можем да направим.

Да използваме нормални зарядни, не някакви копия много нискокачествени, коиеме игри постоянно вързани на зарядното, докато се зарежда телефона, защото това кара батерията да повишава температурата и влияе върху.

Абе, за мен тези кабели ми правят впечатление, някакъв проблем и се загледа в това нещо и ми направя впечатление, че много голям процент от кабелите, само да си го кава в зарядното, ушки ме се зарежда и не тръгва да се зарежда.

Върта го обратно в буксата, тръгва. Вършва го пак, не тръгва. Дойдохто към това и го изчисти, мислих, че се запръше на буксата и изчисти я. Ама тогава, ти никой ми каза, че същност нагарят. Силно толкови те нагарят, нали?

Да, пина, което е. Пина на самия кабел, не на телефон, а на самия кабел. Да, и после тръгваме да си тръса кабел и гледам такива употребявани кабели, поне от 10% си бяха те нагорявани. Това си е консуматив, това реално не е нещо, което...

Когато се изчисти няма да има проблем, но да, масово това... Официрани са отвора върху. И това е точно 2-3 определени пина, които преминават от токморсия.

Да, ясно. Добре. Да, ами всъщност ние сега засегнахме някои неща, но какво правим е... Окей, ние не искаме да сменим батерията, но има моменти, в които няма как да ни я смениме.

Какво правят това? Сменяме най-често с альтернативна, не оригинална, защото се показва, че оригиналната е доста безсмислена, защото пък фине някой би се навил. Трябва да е вече да има много, но то не, то не е много важна информация, защото в смисъл такъв ти да имаш важна информация, батерята ако не ти е ОК, нали, вкараш го в зарядното и той ще се включи в телефона, не е като при дисплея, но какво правим? Отваряме телефона, ако е iPhone, примерно от по-старите модели от 15, отваряме телефона от дисплея, махаме дисплея, стигаме до iPhone 15, това е направено с цел да се запази дисплея, да няма риск от щупване, защото при по-старите модели има много голям риск от щупване и отваряме телефона, както казах,

стигаме до батерията, която е закачена за дъното и там вече идват рисковете, където може да се нарани някакъв компонент по дъното при свалянето на батерията или някои от антенните, например на Bluetooth, Wi-Fi и някои от говорителите.

Каквото да си говори, може би най-големият рисък тук е дисплея. Да, най-големият рисък тук е дисплея. Той финансово не е красив за подмяна. А има и другото нали това което ние го във всяка една тема го малко от

малко го зачекваме но то е нещо което при смяна на един компонент винаги има като риск последствие е това че не е влагоустойчиво след като един път го разкарметизираме така съм вече.

Ами да. Не е влагоустойчиво. Това е заедно че сменили си батерията, там лататка, не го слага в буркан. Ами то не е батерия, то е дисплей. Батерията, к'вото си да било, тръгнеш ли да надигаш вече телефона да го отваряш, по-добре не го слага в буркан.

Няма да издържи. Добре, иначе ние сякаш какво правим? е не оригинална част. Important battery message.

От там нататък самия елемент, каквото да си говорим е с по-низко качество, така че ако кажа още един път, че е добре, не предпоръчваме, защото

минусите са в един момент малко повече от това да ползваме батерия, която се държи нормално, въпреки, че е на малко по-малък хилят. Но вече, ако няма на къде да се вика, телефона се рестартира, не може да се включи, не може да се ползва примерно 15-20 минути, тогава вече е хубаво да се смени.

Да, говорим за моментите, в коението, той телефона си е достатъчно интуитивен направен, смисъл такъв, ако го ползваш примерно 3-4 дена, телефона си открива, см съобщение, да, но то съобщението изчезва след една седмица, софтуерно се актуализира без да има нужда да се връзва към iTunes и така нататък.

Така че и с батерията същото съобщето изчезва след някакъв момент. Това са смената, като цяло вече е при препродажната проблема, защото масло хората като видят, че батерията е сменена, оле-мале, нямаме да сменим телефона, преги че това е... Реално аз не си взел телефон, сменил съм батерията, позвал съм го една година и после преди да го променям трябва да го ресетна и като се ресетне пак излиза това съобщение.

Да, ама то като цял ти е сменил батерията, защото предната, да кажем, има проблем и то по-добре да я смениш, отколкото да оставиш това, защото ти ще вземеш телефона с оригиналната батерия, обаче тя като е проблемна и ти ще се наложи да я смениш и да спочне жата.

Та ще е по-добре, защото вече няма да, като я вземеш да сменяш защото телефона няма да е влаго или водоустойчив.

Да. Точно така. Тя същата работа е при таблетите, ако не съвърши. При таблетите, само не знам, при таблетите няма HEALTH, нали?

Тоест не е изваден официално? Не е изваден, да, не е, че го няма. Както при Android-ите, и при Android-ите няма HEALTH. Тоест не е изваден официално? Не е изваден, да, не е, че го няма. Както при Андроидите. И при Андроидите няма HEALTH. Ние тук зачакнахме за за Apple,

ама трябва може би да кажем и за Samsung, защото другата част от потребителите да не се чувстват пренебрегнати. За блюдските устройства също, там няма хелд, нали така? Да, няма хелд.

Като Apple са изкарали много повече неща видими, за да държат своите клиенти информирани, докато пак могат да имаш проблеми с телефона на Android, но няма да го виждаш визуално.

Да, между другото те даже по принцип от Android са казали, че ако това е ако не се лъжа създателя, който е на LAM Plus беше извадил съобщение, че

не са извадили Battery Health-а просто поради причината, че при техните батерии много по-бързо ще падат от Battery Health, спрямо iPhone-ските. Което не, но това не пречи на... Батери хилт спря да работи. Батери хилт спря да работи, да, в приложението на батери хилт.

А на Samsung, всички модели на Samsung, ако не се лъжа от тези, говорим за по-високата серия, S-ките, те се отварят както iPhone 15 отзад, маха се капака. Да, те се отварят, маха се капака и отдолу под този капак има рамка, която се отвива от болчетата и под рамката вече са дънни платки, батерията. А не, еднакът махнеш капака да ти е батерията, имаш още един компонент за махане.

Ами имаш още един компонент за махане, защото няма как да махнеш, няма как да откачиш букса на батерията. И че батерията се вижда. Тя, на самата рамка не игра ли като основа на съмия телефон? Или отдолу има? Тя е на пластмасова рамка и отдолу те е корпуса.

Да, рамка е нещо като защитен върху дънната платка и буксите като цял. Защото предполагам, че само един капак отзад не е достатъчно за защита.

Да, добре. И сега има и други неща, които ние малко не ги казахме. Това си нормалното стареяне на елементите, което си е химическото стареяне на елемента.

Това няма как да го избегне. Не мога да искаме един телефон на 7 години да работи като чисто нов. Сигурност там шансът, батерията да има нужда от смяна в някакъв момент е много по-голям, отколкото си вземеш телефон на една-две години.

То с всичко е така, е, ако го вземеш и не го зарежеш 7 години, най-вероятно няма да тръгне. Няма и да тръгне, няма и да тръгне изобщо. Защото тя тази батерия ще умре. Най-добре е, когато, за да работи батерията, да спазна т е за здравето на батерията е да не се ползват пълната дълбочина от 0 до 100%.

Затова ако има възможност те прекъсвам, от 20 до 80, много по-бърза, отколкото от 80 до 100.

Почвам да ми прилича на подказър и тролобили. Така е. Другото, което трябва да мислиме е използването на бежичето зареждане, тъй като доста прегряват телефоните там, също скасява живота на батерията, едновременно ако работиш или имаш бекграунд процеси, които товарят дъното и процесорите и те съответно отделят топлината, а топлината е враг за батерията, убийство на батерията. Аз също.

И като стигне до смяна, имаш вариант оригинална, имаш вариант альтернативна. Альтернативата е ясно, като при авто, че аз купува си ефтира батерия с по-високо качество или оригинална батерия с по-високо качество и така. Вече както се връзват сметките, ако ползваш Тарифол за 3000 млн, по-добре си купи оригинална батерия, ако ползваш Тарифол за 300 млн, много ясно, че нямаш альтернатива.

Това не е цяло цената за смяна на самата батерия, колкото и да си мислиш, че става лесно, една батерия сменя в диапазона от 15 до 40 минути, това си е труд, това си е риск и т.н.

Да, и риск по-търесен е в дължината, в някакъв момент. Има едно статус, че казахме тук, аз ме го забравих, преди се водих по него, но е сигурен, стига, вземем приключено.

Еми, добре, сега както всеки път накрая да ви припомним всъщност още нещо което забравя да кажа по средата.

Задавайте ни въпроси в под видеото неща които наистина са ви интересни. Искате да научите и да бъдете по информирани. YouTube, така може да го намерите и в Spotify.

Ние сме на всякакъв YouTube, TikTok, Facebook, Instagram, Spotify. Абонирайте се!

Предишна публикация Следваща публикация

Последни публикации

Последни публикации

Реновиран
Реновиран
-10%
Монитор Fujitsu P24-9 TE

МониторFujitsu P24-9 TE

  • 23.8 инча (60.45см)
  • 1920x1080 Full HD
  • W-LED, IPS
  • 5 ms

209.00 лв.

188.00 лв.

Реновиран
Реновиран
-10%
Монитор HP EliteDisplay E232

МониторHP EliteDisplay E232

  • 23 инча (58.42см)
  • 1920x1080 Full HD
  • LED, IPS
  • 7ms

119.00 лв.

107.00 лв.

Реновиран
Реновиран
3 варианта
-10%
Таблет Apple iPad 10.2 7th Gen A2197 (2019) 32GB Wi-Fi Space Gray

ТаблетApple iPad 10.2 7th Gen A2197 (2019) 32GB Wi-Fi Space Gray

  • Четириядрен 2.34 GHz (2x Hurricane + 2x Zephyr)
  • 3GB
  • 32GB
  • PowerVR Series7XT Plus (six-core graphics)

389.00 лв.

350.00 лв.

Реновиран
Реновиран
-10%
Лаптоп HP EliteBook 850 G7

ЛаптопHP EliteBook 850 G7

  • Intel Core i5-10210U (6M, 1.40 GHz, до 4.20 GHz)
  • 16GB DDR4
  • 512GB SSD
  • Intel UHD Graphics for 10th Gen Intel Processors

859.00 лв.

773.00 лв.

Реновиран
Реновиран
-10%
Лаптоп HP EliteBook 830 G7

ЛаптопHP EliteBook 830 G7

  • Intel Core i5-10310U (6M, 1.70 GHz, до 4.40 GHz)
  • 16GB DDR4
  • 256GB SSD
  • Intel UHD Graphics for 10th Gen Intel Processors

559.00 лв.

503.00 лв.

Hop.BG - Търсене