en

Дисплеите при реновираните iPhone: Какво трябва да знаете преди покупката – hop.bg /епизод 3/.

29.06.2024    0 Харесвания 400

Еволюция на телефонните дисплеи: Технологии, защита и аксесоари!


Имаме случаи, да кажем, че изпуска се телефона и се пука задното стъкло и иска смяна на задното стъкло. И всеки си мисля, че е проста работа. Смисъл, махаш си стъклото и слагаш другото, няма никакъв проблем, обаче...
Напоследък, доста често, мои познати си слагат протектори, които имат защита за поверителност.
По-лесно се чупят, по-лесно се пукат дисплейте, които са от Азия.
Преди, може би, една седмица, ние имахме такъв случай. Клиент наш се връща с телефона, т.е. с iPhone Kixara.
И като свалихме кълъфа, вътре беше ужасен пълен с едва ли не с пясък. Това нещо с годините е стояло вътре с времето.
Здравейте! Днес сме в поредния епизод на нашия подкаст. Като в днешния ден ще засегнем една от често коментираните и задаваните ни въпроси. Те са по-ситени от нашите клиенти.
А именно за дисплейте, смяната на панелите, смяната на дисплейте, протекторите, плюсове, минуси и т.н.
Неща, които вярваме, че ще ви бъдат полезни и ще можем да ви направим по-лесен избор. Като в днешния ден имаме и ново лице в нашия подкаст.
Именно колежката Светлана Лазарова, която е акуладител на нашите магазини, офлайн магазини в градовете ни.
Тя ще е, как да кажа, човека, който ще добави настойност върху подкаста с това, че знае какво търсят клиентите, какво предпочитат.
Сблъскава се с много казуси и вярваме, че ще даде добавена настойност на подкаста, както и Влади и аз.
Ние сме си постоянно тук. Да. Добре. Валя ли като техническо лице?
Същност тя е една от темите, която най-често коментираме в областта на телефоните. Дисплея, протектора, дали е окей да се сменя, дали не е окей да се сменя.
Тук ти малко можеш да кажеш какво предпочитате на клиентите, защото си се сблъскава наистина с много проблеми. Точно така.
Нашите клиенти, главно с мен да твърда, че предпочитат да се сменя.
да не сменяме дисплея на телефона и да си го ползват с типичните си там леки дръскотинки, тъй като ние имаме също стандарт за качество.
Защо предпочитат? Нашите потребители знаят, че тези дисплеи, те са произведени от официален производител на телефона,
съответно имат стандарт за качество и знаят, че цветовете са много по-ярки от неоригиналния дисплей,
също така имат по-добра резолюция, дисплеите неоригиналните, които са произведени в трети страни, могат и да не паснат изцяло при смяната на тази част.
Тук имаш предвид, да не паснат чисто физически, да има по-голяма сочина на дисплея да настърча.
Да, точно така и когато вземете, то е видимо, два телефона, един с неоригинален дисплей, един с оригинален, но ясно се вижда качеството.
Един, който е назначен за лекарството на оригиналният дисплей, но той пак ни е минал през тестовете, които са си на съответния брант, те си има тестове за издържливост и за функционалност.
Които при останалните дисплей, не сме сигурни, че те са спазили точно тези критерии за съответния брант, защото само самият брант знае какви са критериите.
Е 39ал Тук има нещо друго, което може би трябва да засегнем, и то пак е ценовата разлика.
за айфон 13 е около 200 евро цена. Да, този е от третите страни, е на доста по-ниска цена. 50 евро, което е да не кажа дабъл,
с работата си идва два пъти по-добре. В крайна сметка ти от 200 до 400 лева цената просто става...
Така е, поради тази причина ние съветваме нашите клиенти да ползват телефона с минималната забележка, те също го предпочитат, нали? Но и ние ги съветваме същото нещо.
Да го ползват с минималната забележка пред това да им сменим дисплея. Ние можем да го смениме с неоригинален. Да, телефона няма да има забележки,
съответно ще изглежда като нов, но много ясно ще се вижда, че контраста не е същия, цветовете не са същите, резолюцията няма да изглежда както нова. Точно, трябва да върна малко по...
да вкарам хората в разговора малко по-напред. Много често ние съветваме и предпочитаме да не сменяме дисплей за някакви минимални разкотинки или забележки по самия дисплей,
защото освен, че дисплея ще бъде друг с една идея по-низко качество от оригиналния такъв, говоря низко качество на издръжливост,
по-лесно се чупят, по-лесно се пукат дисплейте,
които са от Азия, съответно от другото, което се крие като огромен риск, тук Влади може да каже... Да, като техническо лице, той е най-запознат.
Дръскотините, както каза... Риска при смяна на дисплей. При смяна на дисплей, да. Телефона след като се отвори, допълно, защото ти за да смениш дисплея...
Трябва да отвориш телефона. Да, след като се отвори. Вече не е влаго-остойчив или водо-остойчив при някои модели.
И има риск да се засегнат някои от компонентите вътре в телефона, като дънна платка, батерия... Всичко, което можем да...
Единствено, в случай, говорим сега за айфоните, ама смятам, че трябва да подигнем и темата за Samsung, защото пак там цената на дисплея е огромна.
Наистина, за телефон на 2-3 години дисплея варира от 300 до 600 лева.
Да, и там масово хората, когато са с чупи дисплей, предпочитат по-скоро да си купят направо друг телефон,
вместо да се сменят дисплея, просто защото не излиза сметка като цял. А и тоя дисплей, по принцип, ако говорим конкретно, примерно, за Samsung, Samsung имат сервис пак.
И ти си поръчваш сервис пака, който е оригиналния дисплей, обаче цената просто му е... Покъртителна. Да, ти си го смениш, да, не си на оригинален е дисплея, всичко е ок, обаче просто...
Ценоволни си да служава. Да, ценоволни си да служава. И по-добре е да си купиш буквално... Тук е когато говорим съответно за оригинален дисплей.
Да, да, и пак говорим за щупване вече когато дисплея няма ретиране, няма абсолютно нищо. Когато не подлежи на ремонт. Да. Тук има дисплеи, които са по-полносими около 80 до 130 евро.
Сами звайл цени, нали неща, които са актуални за момента. Което пак по-добре е да си го държиш и си го работиш с някаква минимална дръзкотинка на него. Която не пречи на самата функционалност на телефона, нали съответно.
Да. Много зависи, тук по-скоро трябва да разгледаме потребителите и вида на потребителите, като хора какви са. Защото има такива, които са перфекционисти в живота. Обичат всичко да има едно ново.
Обичат всичко чистено. Без проблеми. Тези хора, ги предпочитат да си купат новия дисплей. Не този с дръзкотинката, дори да е минимална. Защото аз мога да говоря за себе си.
Ще предпочитам да си носа и така телефона. Да имам някакви дръзкотинки. Да имам ву панела дръзкотини. Съответно не ми прави толкова впечатление.
В крайна сметка това е нещо, което ми върши работа. Той дори и другия ще придобие дръзкотини. С течението. С течението, което се ползва. Да, по-скоро ще заседнем и тази тема след малко.
Тази тема за протекторите. Да, темата за протекторите. Защото това е, как да кажа, всеки дневен проблем на голяма част от потребителите. Аз не познавам, много малко са хората, които предпочитат телефона да има в този вид,
който си го купили и извадили от котията. По-скоро искат да е с къва, вопред с протектор, да е вързан с кътинармени и да пада в джола.
Това за мен са малко странни работи, но всеки човек си е различен и всеки си предпочита неговите неща да си ОК. А защо са толкова скъпи дисплеята на Samsung?
Ами защото имат разлика в технологията на направенето. Примерно Samsung ползва OLED технология, която е значително много по-скъпо, от която е In-Cell технологията,
която се ползва предимно в iPhone. В iPhone. Да. И качеството на дисплея е по-добро. Да, качеството е по-добро. При OLED дисплеите е много по-добро, отколкото при In-Cell.
Това са интересни и важни неща, да, за подробните. Да, да, да. Но си има по принцип потребители, които предпочитат едното, другото. Е, да. Бре, а то всъщност,
преди малко засегнахме темата за протектори и за кълфите. Ти тук можеш да кажеш, като също не само като човек, който се занимава с протекторите, продажби и събиране на мнения на хората,
е като потребител относно протекторите. Беше ни споменала преди време, че... Да, разбира се. Не можеш да търпиш протектори. Да, не мога да търпя протектори.
Аз лично смятам, че мненията за протекторите са... И има хора, които са за, хора, които са против. Противоречиви са мненията. Сега аз ще изтъкна няколко позитиви от това човек да си сложи протектор.
След това ще ви изтъкна и няколко негативи. Пак го казвам. Отгледна точка на потребител. Позитивите според мен са от това, че когато си избере даден протектор,
тъй като на пазара има най-различни протектори, както цветово, от различни материали, всъщност така са направени, с различни технологии. Когато човек си избере дадения протектор, който пасва на неговия телефон,
това нещо може да удължи живота на самото устройство. Защитава го от дръскотините, за които говорихме досега. Така наречените дръскотини.
Също така, има по-малък шанс да бъде изпуснат телефон, тъй като без протектор, телефонът е доста по-хлъзгав. И доста често потребителите, които нямат протектор,
им пада по-често от джоба, да кажем, защото повечето хора... От кръцете от джоба. Да, повечето хора си удържаваме в джоба, включително и аз понякога, което не е правилно.
Но има също така позитив друг... Виждам тук, сега това не е правилно.
Ти визираш проблема с телефона в джоба, сядваш, сгъва се... Да, има страничния джоб, от който са фарзалят къси стигащи, защото доста често са фарзалят къси стигащи.
Трябва да кажем, че има много често проблеми с това нещо, особено когато става въпрос за макс версиите на телефоните. Някой как си го взима, слага си го в джоба, сяда в колата
и тоя телефон се връща при нас на дъга. Точно така. С изкривяване, което след това съответно укривява най-вероятно нещо в дъното. Тежък ремонт. И е много тежък ремонт, да, доста тежък ремонт.
Та ще продължа с позитивите. Има още един позитив. Доста, напоследък доста често, мои познати си слагат протектори, които имат защита за поверителност.
Защо са доста известни тези протектори? Защото голяма част от хората ползват градския транспорт, дълго година. Това си е заложено не само в Българина, но и като цяло в хората да поглеждаме,
какво се случва на другия човек телефона. И по този начин човек може да предпази личното си пространство. Там ъгъла на видимост е сведен до 30-45 градуса, мисля, че беше.
И човека, който стои, няма значение от дясно, от ляво до вас, не може да види какво се случва в телефона. Ви вижда просто един черен екран. Особено за хора, които му чакат. Това е позитив, нали? Да, бе, че вие си опазвате личното пространство,
но сега ще поговорим за негатива от цялото това нещо, използването на този вид протектор. А това е, че тази тъмен протектор дразни след дълго... Чупи цветовете.
Да, чупи цветовете, но и след дълго ползване почва да дразни на самите очи на потребителя. И това по някакъв начин може да не чак да увреди очите, но натоварва ги.
Да кажем, че ние повечето хора работим на компютър през по-голямата част от време, и плюс този протектор, нали? И това вече почва допълнително да утежнява очите на даден човек.
Също така един от другите негативи, аз като представител на женския пол бих казала, че лично аз не си слагам протектори, защото колкото пъти съм ги слагала ги махам на втория ден. Защо ги махам?
Защото ползвам грим и фондиотени, както повечето жени, и в момента в който си допърт телефона, за да... върна обаждане, целия телефон е в фондиотен,
започва едно триене, едно триене, и постоянно нося едни кърпички, и едно триене, това между другото го няма, има следи. Не казвам, че няма по-оригиналния дисплей, нали, на телефона, когато е без протектор, но са доста по-малки.
Проблема е тука, че самите тези мазила влизат между протектора и дисплея, Точно така. и на тигър ги стават балони. И едно лускаво покритие се получава. Става невероятно много неприятно.
И още един, така, смея да твърда, също много разпространен протектор. Това е с... Я затова съм без протектор, че като се намаля, ще се намаля. И остат следи.
Този с отвор за пръстов отпечатък. Защо според мен са измислили подобни протектори? Измислили са ги, защото когато сложите протектор, самата сетивност на дисплея става малко по-малка,
и... Вероятно, поради тази причина са измислени тези дисплеи. Да имат отвор за пръстовия отпечатък, за да е по-лесно отключването на телефона. Лично аз си сложих един такъв протектор, за да пробвам.
Беше ми любопитно. Но го махнах, след, може би, половин час отново. Защо го махнах? Беше ми невъзможно да пише на клавиатурата, защото част от буквите на клавиатурата
попадаха точно по ръба на самия отвор. И беше адски неудобен. Тук визираш, извинявай, че те прекъсвам, визираме самсунзите с ограден пръст в отпечатък. Точно така.
И там от повечето случаи протекторите или са стъклени с отвор на мястото, където е позицията за пръстови. Или са разните тези
нано протектори, които са течни, или пък са някакви фолиа, които още не предпазват нещо невероятно. И са неудобни. За тези по-тъмните протектори,
за сигурност. Много е интересно, защо ви създават предположение, че производителът се стреми колко се може повече и повече да направи така дисплея, че от който и агъл да го погледнеш,
да е видим и да не си променя като цялото дисплея, да не си променя цветовете и абсолютно каквото и да било друго. И в същото време ти го славиш един протектор. Ти го славиш, защото са возиш в градския транспорт и хората отничат с телефона ти,
а влизат в личното пространство. И виси до мъжа си, и сега едни ситуации сега да отговориш. Между другото, може би в следващите предавания, следващото участие, което ще имаме,
ще засегнем и тази тема и с лаптопите, защото пък аз чувството като функционалност вече го вкарвам в лаптопа и много ти също знаеш, много често сме имали лаптопи, които не се връщат.
Не знам ти дали са запознат. Връщат не са, защото имат проблем с дисплея и не може да се вижда отстрани. Това е при по-високите генерации. Такава функция вече са създали.
Всъщност, да, там най-четно мисля, че беше шовърбил, точно. Да. Но потребителите всъщност не са запознати, така че скоро можем да направим подобен подкаст, защото се връщат
при нас точно с проблем, но не ми се вижда на дисплея. Да. Всъщност така аз бих посъветвала потребителите, ако все пак решите да си сложите протектор, направете го при хора,
които се занимават с това нещо, защото да го направите при такива хора и да не го правите в домашни условия, според мен лично. Аз съм го правила по един и по другия начин. Защото тези хора се занимават с това нещо,
ще почистят хубаво телефона ви, ще го сложат по правилния начин. Ако не е сложен по правилния начин, може да остане въздух под въздуха, под самия протектор, да попаднат частички прах или нещо друго, което
в последствие вас много ще ви дразни. И също така, ако го сложите неправилно на самия протектор, той може да пречи на ползването на определени портове. За самия телефон.
И другото, когато затвориш, както казваш, въздух или, приемно, малки прашинки отдолу на дисплея, този протектор буквално натиска тези прашинки, следователно като махнеш
протектора и отдолу вече дисплея е надран. И ти се чури защо е надран. Ето, това беше много важно да се каже. Да. Тук накратко можем да кажем, че протекторът има плюсове и минуси.
Точно така. Което, сега за седма ти, е това с проблема и с надраскването от прашинки. Другото, което е като проблем, ние не го засегнахме, е намалената чувствителност. Ти малко казваш за него, но наистина
много често сме имали подобни подобни случаи, дори аз на личния си телефон, преди време, като съм ползвал такива неща, да не мога да да дигна, да не мога
да напиша нещо, пропускат се букви, защото се намалява чувствителността на дисплея. Равно между дисплея и пръста ти има още едно стъкло. Точно така. Другото, което пак трябва да поведем,
е проблема с сензорите за близост. Много често пак има проблеми с сензорите за близост и като дигнеш телефона, той не може да отчите, че ти е дългото,
когато го водиш и не гасне. И това го има, да. Да, това са при тези рамковите дисплеи, които са с черна рамка. Защото те са, нали, има дисплеи, които нямат рамка, си чисто стъкло, а има такива, които имат черна рамка
във въглите и тази рамка най-често, когато премално слагаш дисплея, някои го слагат, не го слагат по правилен начин и... Един милиметър нагоре-надолу. Един милиметър нагоре-надолу
и прикрива то сензор и той е вече с шашка и не може да отчете. А, ти, понеже си по-новътре в нещата, с тези неща, можеш ли да ми кажеш проблема с Face ID камерата?
Получава ли са понякога и от протектор? Пак по подобен начин да се е преместило нагоре-надолу? Не. Не. Това няма да влияе. По-скоро не, да. Има иначе протектори, които всъщност може да си
направиш пръстовия отпечатък отгоре върху протектора за по-голяма чувствителност, но пак не е като да е без протектор. Това с Face ID-то завишва проблем. Трябва така да е лепнат протектора, че че от черно до вече
не се вижда нито камера. Абсолютно, да. Така не знам кой ще си ползва телефона като цяло. Може да има и такива вътре. Да, ако имате телефони с Face ID няма да имате пръстовия отпечатък. Абсолютно. Има и
такива телефони. Да. Бре. Ами, ние като цяло засегнахме основни неща. Не засегнахме протекторите, кълъфите всъщност, така
наречените. Ами кълъфите също, да, кейсовете. Пак причината да се използват тия кейсове е подобна като при използването на протекторите, стъклените или там
други нанотехнологии. Аз не ползвам протектор, не ползвам протектор, но ползвам кейс. Не го ползвам поради същата
причина, която споменах преди малко и от дълги години ползвам. Няма значение, сменям телефона. Това е първото нещо, което си купувам и съм изключително доволна за разлика от ползването ми и опита ми с протекторите.
Защото наистина не се парзаля, когато е в или така нареченото гръбче на телефона, кейс, наистина телефона, кълъв, да, също популярна дума, не се парзаля.
И захвата е много по- удобен. Но то променя малко и визията на телефона, нали? Това държа да го кажа. Защото, особено при Самсунгите, когато
вземеш там S22, S23, няма значение кой телефон ще е и го погледнеш без кейс, да кажеме, той изглежда по един начин. И един лъскав, и един
на допяра съвсем различен. И като му сложите кейса отзад, изглежда малко като някаква Pro версия на нещо. Малко по- голям става. Променя и самата форма на телефона.
Така, с кейсовете може да Извинявайте. С кейсовете, между другото, да, това, което каза, че не се парзаля, то много зависи от качеството. Има хора, примерно, които искат да си купат по-ефтин кейс.
И си купуват най-ефтин е възможен. И той най-ефтин е възможен. Го правят такива материали. Лъскавите, да. Да, много, просто много ефтин материала. И няма никаква защита.
Няма никаква защита и също не е не е, примерно, грапов, да кажем, или примерно, против плъзгане. Няма тази защита. То, това е малко, малко е нож с
две остриета. Е, да. Както, какво визирам тук, преди, преди, може би, една седмица нямахме такъв случай, клиент наш си връща с телефона, той с iPhone
хиксара. И като свалихме кълъфа, вътре беше ужасен пълен с едва ли не с пясък. Това нещо с годините е стояло вътре с времето. И е надрал телефона
от такова состояние, че... А клиента иска да кажа, че ни е върнал телефона заедно с... Върнал няма както го е ползвал, щупил си е там нещо. Да, разбрахме. И го връща поради някакъв гаранциален проблем. И ние, като
свалихме кълъфа, станахме изненадвани, защото телефонът е купен като нов, в много хубаво състояние. Добро състояние. Да, но той като сложиш протектор дори и кейс,
хубаво е преди това кейс да го сваляш и да си почистваш телефона от време на време. Да, това е... Задължително, да, уже да. Почито хора дреките го почистват ежедневно.
Да, ама ако си в някакви по-запрещени среди, наистина и през един-два дни трябва. Защото то какво става? Вместо да да ти върши работа, той ти върши такава лоша
услуга и ти дразка телефона повече. Да, ами то не е и другото. Ти купуваш примерно телефон, който е в като нов, обаче в същото време ставаш му кейс, забравяш за това нещо, ползваш го
месец, месец и половина и след това решаваш да махнеш кейса, махаш кейс и се притесняваш от това, което виждаш, защото... Да. Еми, тука пак се връщаме на това с дисплеите, които засегнах в началото.
Има много различни хора, които искат телефона да изглежда в много добро състояние, като го вземат. Не си... Не мислят, че това е нещо малко или много в времето се променя, а пак
разликата в цената е немалка между такъв, който е с леки забележки, защото те не са много, наистина. Но... Като се сложат позитивите, нали, аз пак казвам и връщам на
стандарта за качество на съответния бранд, със сигурност се минали тези тестове и те си имат някакъв стандарт, който спазват. И резолюциите, тестовете, яркостта, абсолютно всичко е много по-различно
от на неоригиналния. Резолюцията е същата, ама другите параметри са сигурно с няма разлика, да. Това трябва да се вземе, нали, под предвид при
закупуването. Така обаче е време да ви подсетим, да ни ударите към банката и да... Да, ударете към банката, ако видеото ви е харесало. Да. Ще се стараваме да
разискваме такива интересни теми, които да ги бъдат полезни и на вас. И са във ваша помощ. Да. Добре. Какво да добавяме още тук? Нещо, което пропуснахме.
Нищо. Добре, аз още един въпрос относно панелите имам. При Samsung и при iPhone в повече случаи по различен начин се процедира, нали? Да. При iPhone е един панел,
който играе ролята на... на корпус като панела. Панелът е буквално корпуса, да, и дисплея е отделен от него. А при Samsung-ите, да кажем,
или Android-ите, при масло при Android-ите, дисплея е хванат за корпуса и се сваля задното стъкло. И примерно за да смениш, да кажем, дисплей,
той е хванат, той е залепен по-скоро за корпуса и има два варианта. Да си поръчаш дисплей, който е с корпус на едно и го смениш, смениш
компонентите вътре и нарежеш пак на новия дисплей с корпус. Другия вариант е да отделиш дисплея от корпуса, но това вече дали... Дали ще оцеле този дисплей? Дали ще оцеле дисплея е...
Да. Шанса е... Тук по-скоро искам да разискаме рисковете, защото слушайките от iPhone 14 надолу, за да смениш дисплей,
трябва да отвориш само дисплея да махнеш. А при Samsung-ите трябва да започнеш отзад напред. През задния капак, през дъно батерия панел и тогава махнеш. Батерия
и всичко, рамка... А има ли модели телефони, на които лично Вие като специалисти не препоръчвате смяна на дисплей? Смяна на дисплей? Поради някаква причина, да.
Вече ако, нали, не е щупен-щупен, вече да няма картина на този дисплей. Точно така, да. Примерно Samsung, което е моделите на Samsung, по-скоро да не се сменя просто, защото
изгледа много-много скъпо. Много скъпо, да. Ей, тук случваме, включваме раута, смяна на една батерия варира от 15 до час.
Говорим за нещо елементарно. Смяна на дисплей на Samsung може да отива една-два часа раута. Рискове... Рисковете, които носи също. Точно така, да. Да, отделно това, което той каза,
оплътненията, които се подменят с нейро... такива, aftermarket, така да ги нарича. Да. При Samsung смяната на дисплей, рискуваме батерия, дъно, абсолютно всичка, просто защото те трябва да се отлепат,
трябва да се махнат от стария и да се сложат на новия корпус. Не е много, не е много препоръчително, не е много окей. То не, че не, когато няма на къде правен, когато вече телефонът е
щупен, да... да щупиме нещо, да повредиме нещо, да дупнем батерия, да побиеме... Да, когато, да кажем, дисплея е щупен и при това устройство има много важна информация,
от която трябва да се вземе, тогава е хубаво да се направи това нещо. Просто защото да се вземе информацията като цяло, ако е, нали, много важна и няма на друго място, при който на клауд или на нещо друго, тогава няма на къде и...
Това, между другото, е много хубава тема за следващия път. Темата за iCloud, темата за... на Samsung, какво беше? Samsung... Samsung аккаунт, те имат и Google аккаунт, и Samsung аккаунт. Да.
Как се създават, какво се правят, какви са плюсовете да имате постоянно бекъпи на облачното им пространство, на тия брандове и така, така. Тук, може би, е момента да ви кажем и на вас,
като зрители, да задавате въпроси, които са интересни и важни за вас, за да можеме да разискваме темите в следващите включвания, в следващите предавания, които ще правиме,
за да изчистиме нещата, които вие имате като въпроси. Крайна сметка, цялото това нещо го правим заради вас и да караме малко повече информация и повече сигурност,
когато предприемате действия по покупка на такъв тип техника. Да кажем и на потребителите, къде да оставят тези коментари. Може да ги оставяте от всичките ни платформи, съответно
в TikTok. Под видеото, да. В YouTube, под видеото, под въпросното видео. Също така сме и в Spotify, като подкастите си, така ти там.
Така че очакваме вашите въпроси. Да. Коментирайте, за да знаеме, че наистина има обратна връзка и че това нещо, което правим, наистина има смисъл.
А то е така, защото част от нещата, които правим в момента и които разискваме са в... следствие точно на такива въпроси от началото на първия подкаст.
А и ние искаме да сме максимално полезни на потребителите и съответно да знаеме какво ги вълнува тях, за да можем да им помогнем. Да им направим живота една идея по-лесен. 

 

Предишна публикация Следваща публикация

Последни публикации

Последни публикации

Реновиран
Реновиран
-6%
Смартфон Samsung Galaxy A42 128GB Prism Dot Black

СмартфонSamsung Galaxy A42 128GB Prism Dot Black

  • Octa-core (2x2.2 GHz Kryo 570 & 6x1.8 GHz Kryo 570)
  • 4GB
  • 128GB
  • Вградена

319.00 лв.

299.00 лв.

Реновиран
Реновиран
-7%
Лаптоп HP EliteBook 850 G6

ЛаптопHP EliteBook 850 G6

  • Intel Core i5-8365U (6M, 1.60GHz, до 4.10 GHz)
  • 16GB DDR4
  • 512GB SSD
  • Intel UHD Graphics for 8th Generation Intel Processors

779.00 лв.

719.00 лв.

Реновиран с леки следи от употреба
Реновиран с леки следи от употреба
-8%
Лаптоп Apple MacBook Pro A1707 (2016)

ЛаптопApple MacBook Pro A1707 (2016)

  • Intel Core i7-6820HQ (8M, 2.70 GHz, до 3.60 GHz)
  • 16GB DDR3
  • 512GB SSD
  • AMD Radeon Pro 460 (128-bit, 4GB GDDR5)

1199.00 лв.

1099.00 лв.

Реновиран с леки следи от употреба
Реновиран с леки следи от употреба
-18%
Лаптоп Dell Latitude 5410

ЛаптопDell Latitude 5410

  • Intel Core i5-10210U (6M, 1.60 GHz, до 4.20 GHz)
  • 16GB DDR4
  • 256GB SSD
  • Intel UHD Graphics for 10th Gen Intel Processors

639.00 лв.

519.00 лв.

Реновиран с леки следи от употреба
Реновиран с леки следи от употреба
-18%
Лаптоп Dell Latitude 5410

ЛаптопDell Latitude 5410

  • Intel Core i5-10310U (6M, 1.70 GHz, до 4.40 GHz)
  • 16GB DDR4
  • 512GB SSD
  • Intel UHD Graphics for 10th Gen Intel Processors

739.00 лв.

599.00 лв.

Hop.BG - Търсене