ᐉ Hop.bg ep.2 Apple | Hop.bg
en

Скритата страна на реновираните iPhone-и: Истината, която не искат да знаете" hop.bg – / епизод 2/.

17.06.2024    2 Харесвания 1247

От iPhone 15 и нагоре, вече че Apple направиха така, че телефона, когато трябва да се сменя батерия или някой друг компонент, може да не се отваря отпред от дисплея, а да се отваря отзад.
Качеството от четверта е много по-добро.
Човек, когато трябва да си купува второ, като трябва телефон, той трябва вече да е наясен, че този телефон няма как всичко да му е ОК в пролъжение на 4, 5, 6 години, без да го пипа или нещо подобно.
Всеки иска да има iPhone, всеки иска да си го купи на Схеланд.
Една оригинална батерия, примерно стоят 300 лева, дисплея и той 300 лева и той ти продава, нали е сменил с чисто нови, ама ти продава телефона за 400 лева. Трябва да се замислиш колко са оригинални.
Има един проблем такъв, вече като са смени главната камера, в нея има чип и вече светва съобщение за неоригинална част.
Когато бъдеш, да кажем, Samsung с адаптер на iPhone, той не се заряди. Просто защото иска по-голямо пераше.
Другият потребител не е натиснът в iPhone 2 и го заклюква. Всъщност цяла година разработват външния дизайн на телефона и това как ще си изпив в ръката и усещането и ти изимаш и го слажка в iPhone.
Т.е. съответно става друг телефон. Като си легнат в леглото, бам, кабела в телефона и почват да си робят в телефона, дали гледат клипове, дали играт игри или каквото и да правят.
Тук сме се събрали отново. Част от екипа на ХОП БГ. Ники. Здравейте. Като този път при нас е и техническото лице.
Един от нашите специалисти, който се занимава с Apple-ката техника. Който доста време е при нас и ще ни помогне с отговарянето на някои ваши въпроси. Влади. Здравейте.
Така и всъщност едно превю ние почнахме с първият епизод. Запознахме, казахме кои сме. Какво ще правим. Ще отговаряме на информация. Ще даваме информация на ваши въпроси.
Ще ви даваме информация, която ние сме придобили с времето. И съответно сме научили как да постъпваме в определени ситуации.
В случая ще говорим малко, ще наблегнем за темата с iPhone-ите. И с това какви рискове крият и какви плюсове крият
покупките на употребявани телефони. Аз може и само да карам няколко. Да. Много супер стара. Много супер стара информация.
Ние много мислихме за първата тема на първото специализирано такова образователно видео. Решихме да спреме на варианта iPhone-и. Защо? Защото е много популярна тема в момента. Всеки иска да има iPhone.
Всеки иска да си го купи на Схемланд. Ако може да е по-къси парички нали. Съответно това си носи и неговите рискове. И... дава отражение.
Ти рискове дават отражение после на живота на устройството. Батерията, дисплея. Има азиатски версии. Имаше на времето ментета и така нататък. Всички тези неща са ни питали в времето.
И ние сега искаме да говорим в един такъв формат. На така най-често задаваните въпроси. Най-големите рискове, които крие покупката на един употребяван телефон. Много много за това сме се събрали.
Владите като техническо лице. Той ще се върне. Какво ще ни казва техническите становища. В коя манипулация. Какъв риск се крие чисто технически. Ако се извърши или ако не се извърши.
Дали е по-добре да си използваме стария дисплей. Пукнат, примерно. Или да сложим в азиатски и така нататък. Гълин колегата, който пък има връзка постоянно с вас. Той ще отговаря.
Той ще ни насочи всъщност. Какви са най-честите притеснения и питания. Относно състоянието на устройствата. Батерията, дисплея, гаранцията. Неща, които са изключително важни за всеки един.
И оказват определено влияние върху решението за взимане на някаква покупка. Пък Ники, той е вече в тази фирма.
Така че той отказва. За авторитет само. И така. Аз директно мога да влезна. В такъв случай с някакви, които споменахме в предния епизод.
Историята, която разказа. Човека, чашата, водата и така нататък. Телефона, водоустойчивостта. Много често клиенти, когато ме посетят в магазина. Било то физически или онлайн.
Питат телефона водоустойчив ли? И като ги римовираме, какво правим? И тук може би ти по-добре можеш да обясниш. Като се отворя един телефон всъщност. Той остава ли водоустойчив или водоустойчив? Не.
С кой е крия? Със сигурност не. Телефона след като се отвори един телефон. В момента в който се отвори вече няма как да е водо или влагоустойчив.
Просто защото вече е физическо лице човека. Вече като го затвори дали дисплея, дали задния капак.
Защото в по-новите модели на айфоните или на андроид телефоните, които са. Телефона се отваря от задния капак. Дали е отзад, дали е отпред.
Вече като е отворен, вече като се затвори той няма как да е водоустойчив. Ще ти кажа някакви оплатнения, които са част от технологичния процес. Да. Те дори и да се сложат.
Като при ръчно отваряне от сервиза, от нас, от гаражния сервиз или от някои си някъде.
Ти оплатения никога не биха могли да бършат същата работа, така както технологично са били направени от производствената лента. Да. Те дори и да се сложат нови оплатения.
Защото е масло в комплекта, които са нали за aftermarket части, които са. Има комплекта оплатнения. Той дори и да го сложи оплатнения вече като го затвориш, то няма как да си на 100% сигурен, че...
Важно е да кажем и на нашите клиенти, на нашите потребители, че дори Apple, в случая понеже обсъждаме той брат, не казва, че телефона им е воден, а че е влагоустойчив.
Съответно те имат вътрешни оплатения.
Самите те слагат едни маркери, които, по правилно, ако греша, които ако се намократ или увлъжнят, съответно дори те отказват гаранцията, нищо, че имат някакви там IP-та и така нататък.
Да, и това, ако не греша, беше описано като water resistant, а не water proof. Да.
Преведено водостойчив, а не водозащитен, така да го кажем, издържан, а някакво намокрено дори фабрично. Да, да, да. И после ти отказват гаранцията, дори и те.
Това с гаранцията, всъщност, пък е доста, как да кажа, доста такава дъвка на тема с времето, защото така някои колеги правят едни маркетингови трикове, 2 години, 5 години, 14 години.
Всъщност дори Apple дават една. При нас се знае, че един телефон, ако се върне, в повечето случаи, нали ти кажи, ама...
Истината е, че в повечето случаи, когато клиент предяви нещо гаранционно,
или спрати нещо за ремонт, в едни, може да 60-70% от случаите, това казвам по мои наблюдения, не съм извадил, честно казвам, статистиката, но чисто наблюденията, приемам аз ремонтите.
Повечето случаи, нещо е ударен телефон, слипна голема механична повреда. Много рядко нещо се... Аз предо мен, може би, са малко да говорим за ремонтите. Да, трябва да е компонент по компонент да разкажем какви са рисковите и какви са възможностите. Да, да, да.
Привървам най-чувствителните теми, какво е компонентен батериен. Батерията. Та тема стана чувствителна, откакто Apple направиха апдейта и започнаха да влазят хилтна на батерията.
Съответно, обявиха и ние стонищи, които са референтни стонищи. Според теб 80% ли беше? 80%. Не, и по-малко, но и в другото. 70% си се вруи, окей, батерия, според теб. Точно така, да.
Скакай и под 80% да падне малко, сега ще влиза, според теб. Окей, да. И всъщност, какво се случва тук в момента? Има си телефон, има си батерия, примерно. Да.
И Apple казва, до 70% тази батерия работи, нали така? Да. Да, добре. Еми, предварно износването е приемно, така да го кажем.
Добре, когато се наложи смяна на батерия, какви варианти има и потребител да си смири батерията? То тук, при нас, по-скорото да бъдем само към Влади. Да.
Какви варианти има за смяна на батерията, но основните, както всички знаем, са азиатски. Да, лично аз смятам, че няма смисъл да се сменя батерия, която дори не е светнала сервис.
Говоря, примерно, батерия на 82, 83, 84 и така нататък процентна батерия. Просто, защото тя си държи нормални, държи се по нормалния начин, самата батерия.
Добре, аз се учи да кажа, например, ти си го купуваш, за тебе това е ново устройство, т.е. ти си си купуваш потребенят телефон и го взимаш, но 72% батерия. Да. Което означава, че времето ти 82% няма да остана. Да, да. Тук да ми ще тръгна надолу.
Сега, така че, нали, нормално е всеки човек да се запита, какво правя аз, нали, като си купувам телефон с батерия, която е към края на живота си, нали. Тогава, какво се случва? Какви са вариантите?
Какви са вариантите? Какви са рискувате последствия?
Ами, в последствие, примерно, тоя човек, когато трябва да си купува второ, като трябва телефон, то трябва вече да е наясно, че, нали, тоя телефон няма как всичко, нали, да му е ОК в пролъжение на 4, 5, 6 години, без да го пипа или нещо подобно.
В течение на, да, в течение на времето трябва да влезе за сервис, вече като му свети на сервиса, да, и трябва да смени батерията. Да, и трябва да смени батерията. Снова? Да.
Защото тук някакси не е приложимо да обсъждаме качеството на азиатските батерии, всеки знае, че, нали, е доста компрометирано и там по-скоро альтернатива е, работеща альтернатива е, но може би най-добре е да се използва като последен вариант.
Да. Да. Това тук според мен по-скоро трябва да кажеме защо ние не препоръчаме в нормални проценти от сорта на 80%.
И два нагоре да се сменя батерията, защото какви са всъщност рисковете, когато една батерия е на по-низки проценти, но тя реално държи цял ден, издържа си нормално, не пада рязко и така. Точно така, да.
Има ли сме случаи, в които батерии са на допустими проценти, 80% и се държат нелогично, падат много рязко, бързо и така нататък. В такива случаи смяната е неизбежна. Трябва да бъде смяната.
Трябва да бъде смяната. Когато е наложително, да. Да. Подкрепяме го това нещо, защото чисто устройството не е. Мога да те прекъсна за един много интересен случай.
Преди, може би, две-три години, ако си го спомнете, с едни есета бяхме получили нови.
В смисъл, с пиките, която бяха, ние ги отваряхме, всичко беше на 100% батериите и тогава колко батерии сменихме,
нищо, че на 100% всичко с колегите, като извършиха реалните тестове, са оказали, че батерията ни се казва на 100% не държи. Какви процентите не винаги са най-важни?
Много относително е това нещо за работата на един телефон. Тя може и на 90%, а ти ако гледаш цял ден на YouTube клипчета и TikTok-ци, тя ще падне за два часа и ти ще кажеш, че тя батерия не държи.
Затова е по-плодстоеностите, ние най-българските. Да, голяма част от потребителите търсят стоеностите. Те търсят стоеностите, защото нямат информацията и това е много важно. Ти като му седнеш и му обясниш, аз имам такива случаи,
че реално човек се госяш от това, истината. Тя ако на 82% аз съм сигурен, че батерията ще работи над година си.
Тя батерията най-вече се прецаква, когато, защото масово хората какво правят?
Като си легнат флеглото, бам, кабела в телефона и почват да си робят в телефона, дали гледат клипове, дали играт игри или каквото и да правят.
И тя буквално батерията си се зарежда, обаче телефона се ползва, нагрява се и филиално се върна. И от момента тази батерия за времето си отива.
Тоест искаш да кажеш, че от прегряването, от топлиното отделяне на процесорите... Ами да, просто телефона като се ползва не трябва да е в зарядно.
Как е правилното? Слагаш, да го зареждаш? Ами слажа го, зареждаш и просто ставаш телефона. И няма да го питваш. Да и не го питваш. Ай, малко извъзпитателно. Ай добре, ами да, извъзпитателно.
Те се рискуват и се разбиват букси, късат кабели. Да, да, да, масло. Еми, ето един полезен навик, който можете да споделиме на потребители. Това и аз не го знаех, макар че го правих.
Всеки го прави. Всеки го прави. Непъзнателно всеки си го прави. Да и така, добре. Аз всъщност тука, извинявай, че те прекъсвам.
Говорим за момент, в който батерията е в нормални граници и държи. Но има случай, сега някакво да си обясняваме. Когато една батерия дъндържи, дали да е на 82% и не държи, какво следва?
Какви са рисковете тя да бъде сменена? Значи, когато отваряме телефона, първо рискуваме дисплей. После рискуваме, след дисплея, антени.
Евентуално дънна платка, не дай си Боже. Ако се случи нещо, как се настрява, да. Колко не можеш, ето. Да. Не, ние, ако не можеш да плеснеш. Така е.
И това е като цял. Дисплей, антени и там вече са влизава... От там се почват Face ID камери, фронт камери. Сензори, много неща.
Ти ми покажеш отзад нещо, че... Добре. Да, много неща. Окей, някакъв генерален ризик, от който може да си извадим от ситуацията, е, че ако няма нужда... Не препоръчваме. Не препоръчваме смяна на батерията.
Колкото си може по-дълго да ползвате оригиналната батерия, дори и на по-мисли проценти да работи ли коректно телефона, да е падали и рязко, това означава, че не се измислите да я сменяте и така.
Освен ако нямате някакви продължения вече и неща, които ви карат наистина да я смените. Добре, другото нещо, което също много често ни питат потребителите,
това е за дисплея и темата също е много дълга, нали? Се опитаме да разкажем най-ключовите моменти в нея. Дисплея имаме си вариант, който е оригинален, нали?
Съответно, там качеството е най-високо. Ние какво практикуваме? Ние всъщност призоваваме клиентите си и потребителите да си запазват оригиналния дисплей,
ако състоянието му е приемливо за техните разбирания. Това тук вече е доста субъективно, тъй като има хора, които не ги бъркат,
и с по-тежки следи от употреба има хора, които са по-педантични и искат да изглеждат като нов, нали?
При дисплея, защо съветваме всички да не го сменят? Защото качеството от щитовете е много по-добро.
Соответно, копието, което се слага в последствие, много по-лесно се нарушава с много по-ниска здравина, е много по-лесно да се драска, е много по-лесно да се чупи. Вариант 2.
Ако е щупено само стъклото, да се смени само стъклото от предсемия дъч, нали такава е? Да. Пак не е... Пак се връщаме на азиатското, азиатския вариант за здравината и...
Понеже имате цветовете, нали, цветоветични си оригиналите, защото копията, даже най-втените копия са отвъртителни, нали? Голяма разлика.
Има и нещо друго, което всъщност въведоха с последните, не знам колко апдейта насам, е, че, съответно, сменивайки дисплея, това си им получаваме съобщение, което ни казва, че... Това си им казва, че дисплея е сменен.
А то това трябва ли да ни прецелява по някакъв начин? Принципно, не. Само си е някакво съобщение, аз така мисля. Аз съм с такъв дисплей, въобще това нещо... И си много доволен. Много съм доволен, нямам халютно никакъв проблем. Тоест, след две седмици не изглеждаш, или това е само съобщение?
Да, виж, че едно са в рамките на една-две седмици. А ти сменил само тъча? Да, при нас само тъча. Добре, и... И в човек доволен.
Гледам съобщението само две седмици. Аз съм от тези хора, които, всъщност, обичам да го нося без кълв, без протектори, по този начин, наистина усещането.
Всеки знае, като го извади от кълв, ех, виж го така колко е гот и ни го връща обратно. В Apple имат специален екип, който в...
Всъщност, цяла година разработват външния дизайн на телефона. И това, как ще ти изпи в ръката и усещането, и ти изимаш и го слажка в iPhone. Тоест, съответно, става друг телефон.
То е не само за телефон, но, защото малко така интересна информация, същото имат и отделен екип, който разработва кутийката. Как ще се отвори, колко въздуха да поеме, как да падне телефона, всяко едно нещо. Тия хора са го измислили.
Те са погреждали на всичко, то си. Включително и това, как дали събират парите. Там са най-добри. Добре. Ева на тях, между другото.
Добре, ние като говорим тук за щупване и за опускане и т.н., другото, което сещаме, нали, като част от телефона, което може да се нуждае от сменяне, това е задния гръб. Да.
Значи знаем, че вече доста, всички модели с такъв стъклен гръб. Там как стават нещата, има ли нужда, когато е лека дръскотинка да я сменяме, пак ли има подобни рискове?
Не, значи задния гръб на конкретно iPhone-ите,
нали по-новите версии iPhone-и, той е стъклен и не е препоръчително наистина, ако не е спукан, щупен или няма, деца вика, няма част от стъклото отзад да се сменя, просто защото това стъкло се маха по много гаден начин, тъй като той панела какво представлява отзад.
Той е метален и това стъкло е лепено с силиконово лепиво, предполагам.
Отзад на металната част, но има и такива части, където върху самото стъкло са залепени антените, сензора, който е за бежичното зареждане, на по-новите телефони магнитите, които са за Max AF2 зареждането.
Да. И просто, когато се маха това стъкло, има много голям риск да се засегне някой сензор, някоя антена, дори батерията. Да.
Защото тя батерията е точно под, точно над сензор, който е за зареждането на, за бежичното зареждане. А те антени, каква са ZPL-P антените?
ZPL-P, даже и Wi-Fi антените и Bluetooth антените. Уха. Значи рискът там е доста голям. Рискът е голям, да.
Рискът е голям, но вече, както се казва, няма как да стоиш и в ръцете да ти остат стъклата и да падат след тебе, затова е хубаво да се смени. Да.
Интересно е при тия по-новите версии, които са от iPhone 15 и нагоре, вече че Apple направиха така, че телефона, когато трябва да се сменя батерия или някой друг компонент, да не трябва, може да не се отваря отпред от дисплея, а се отваря отзад.
Да. Задното стъкло се отваря и има лентов кабел, който е свързано към дъното. Да. Това е за бежичното и той се изключва и вече се отваря отзад. Да. Което е плюс. Да. Действа се похвалиха.
Да. Да, похвалиха. Също, че мога да ни... Че ще спасяват дисплей. Че ще спасяват дисплей. По-лесно се чупи, но може по-лесно се съседим да ги дадем. Да. Да. Действа е добър аплодисмент. Ами.
Нещо по панелите, нали, да коментираме някакви съвети да дадеме. Панелите, по принцип, панела оригинален е сега, ако носи със себе си сериозни среди от употреба, никой не иска да гледа отчукан, облъскан телефон, нали.
Край на кращата не е толкова проблем смяната на панела. Въпросът е същи, че качеството не е най-пълно качеството.
Няма как да бъде същото, но някакъв период от време ще изглежда добре телефона. Вече зависи от потребите, ако го да кажеш джоковици. Да.
Но то го има и другото, че всеки период му гледа, о, малко очукан, колко очукан, трябва да сменя панела, сменя панела и след това славя кейс, славя протектор и то въобще не се вижда деца ви като панел. Така че то е след тая малко.
И другата края, другото пък е взимаш, славяш нов панел, носиш го в джоба с ключовете, стотинките и след една седмица същия.
Да е същия. Ами иначе функционално самия панел не оказва влияние върху начина на работа на телефона. Там е чисто само естетически върху штатът. Естетически функции, добре.
И нещо за камерите, това също е често срещан проблем нали при тях, чу път са стъкла, няколко път са самите камери от механични интервенции нали са разрушени, се сменят цели камери, това какво води? А и стъклото?
Значи при по-старите версии телефони не е никакъв проблем да се смени камерата с aftermarket камера, просто защото aftermarket камерите се държат ОК. Да.
Справено това. Какво означава при по-старите телефони?
По-старите, ми 11. От 12 нагоре. Има един проблем такъв, вече като се смени главната камера, в нея има чип и вече светва съобщение за неоригинална част.
Да. Да, то това е ясно в смисъл камерата, въпросът с качеството, как си, прибътели ли ти диспет? Ха, ну ОК. ОК, да. Стар. Стар. Не, не е зле.
Не, няма разлика. Няма разлика. Няма разлика в камерата. Ето това е нещо, което ми в един момент пак, пак ако си пуснал телефона. Да.
Също така, от какво може да доведе освен изпускане и механично щупване, какво може да въздейства на камерата? Вибрации силни? Или нещо от това сорта?
Силни вибрации, да. Вече ако телефона е, евентуално, отварен и не е затворен по правилен начин, е много възможно да се натрупа прах в камерите и това прах, примерно като влезе, самата камера, как е направена тя, има механизъм, който е нали за приближаването, за зума, за зум-алт и там вече като се натрупа много прах, в един момент може да спле тоя зум, камерата може да почне да вибрира постоянно.
Да. Да. И, примерно, човек се чуди от кое е това. Да. Това е за да реално фокус камерата. Да.
Ясно. Добре. Те ти проблеми с камерите са по-рядко сравнителни, ако не се лъжа, нали? Да.
Ей така. Добре. Един въпрос е сега, този въпрос трябва да говоря на такива въпроси. Един потребител решава да си купи употребян телефон на реновиране, както искате да го наречете. Какви варианти има пред себе си?
Какви са местата, от които може да си го купи? Ради това е OLX, нали? Място, от където може да си го купи. Сега ще разгледаме какви рискове е.
При OLX там има немалко примери, които може да надеме. След това може да си го вземе от някоя специализирана фирма, която се занимава с тези неща. И физически от някакъв магазин да си го купи също. Един е вариант не онлайн, друг е физически.
При OLX, да не знам, там рисковете са огромни. Да, рисковете са много големи. Първо го взимате без гаранция, второ пълно е с копия. В смисъл продават се много реплики, които са първ поглед едно към едно с оригинала и някой потребител, който въобще няма идея за какво става.
И взима iPhone с Android. Да, даже Минютил. Абсолютно всичко е едно към едно. Не. Не знаеш дали има билия локна, билия iCloud. Не. Не знаваш дали има билия локна, билия iCloud. Да. Което...
Заключен към оператор, дали не е изкъртен някой, те са също срок. Да, които ще ти го продаде някой да си изключи телефона на втория ден, като да си вземе налоза и не платеш.
Не, не е краден. Тали там нещата са... са доста неисигурни в происход са телефоните. И после...
Потоа имаше схема през тази платформа да изпратят телефона. Видимо е ресетнат телефона, обаче е оставена в функцията Find My.
Ай, включителен. Съответно, ти си стартираш телефона, влиза всичко, изглежда се едно отключено, докато другия потребител не натисне Find My и го заключва.
И ти казваш, даваш ми още пари или оставяш с заключен телефон. Ти на първо отлетене ти си погледнал телефона, телефонът изглежда си... Боя си 13 на цената на 13. Да.
В някакъв момент. Е, оферта се значи. Да, но това е от фирмите, които са за разноса си.
Добре, тъй тук дали, явно че тези, които подхождат за намерене са доста изобертателни. Да, да.
Така че, може да си говорим за техните истории. Вторият вариант е да си го вземеш онлайн. Там има хиляда фирми, които могат да ти продадат онлайн телефона. Да, онлайн, но че...
Това за потребителите е важно да знаят, че в такъв случай те седат. Те са защитени от закона за защитване от потребителите. И могат да си го направят, а там имат себе себе си го върнат.
А фирмата е българска. Да, точно така. Европейска също. Така че, там няма много особено претеснение.
Също и най-добре може би да си го вярват физически, тъй като употребяваните телефони, според нашите така поручения, които сме правили,
носят наистина различни номинования, употребява втора употреба, е реновиран, като нов, там много добър, докличен.
Тия неща са доста субективни. Може би най-лесно е, ако ти си го видиш на място, ако се претесняваш, отиваш да си го видиш на място.
Да го претесниш само за себе си, дали седат от употреба на това устройство. Точно така. Даже в повечето случаи в обектите ни, в магазините, имаме от един вид много бройки, така че човек може да го взиме.
Да, може да го избере и човек и така нататък. Ако го взима онлайн, какво може да бъде при нас, ако е?
Това, че има процент батерия задължително и може да си го избере по серия номер. Серия номер, между другото, сам по себе си, всеки може да прави проверка на историята на устройството, дали е блеклистна, дали някое нещо е заключено и така нататък.
Каквото е издирвано и така нататък, което са изключително важни неща, т.е. ние сме прозрачни в това отношение.
Аз за едно име помогна нещо при пазаруването, което е също като нелоялна практика, така да го кажем, от някои фирми. Да.
А като заставят един телефон с продаж 400 млн., те като кажат, но ние сме сменили дисплея с оригинален и батерията с оригинална, но истината е, че повече потребители вече знаят, че оригинални части всъщност се продават.
Преди това изобщо нямаше право. Apple не продаваше части и всичко беше aftermarket. Една оригинална батерия, примерно струва 300 лв., дисплея ги той 300 лв. и той ти продава, нали е сменил с чисто нови, ама ти продава телефона за 400, но трябва да се замислиш колко са оригинални.
Нали логиката... Е, тогава, май пак отидем малко в това, че който иска, нали да... Идеята е, човек трябва да се замисля някой път върху тия неща, какво ти рекламират, нали. Да.
Ако е твърде примамливо за да е истина, най-вероятно, има причина.
Да, сега може би е момента да кажеме, ако имате въпроси, задавайте ги в коментарите и галиш отвори на всеки един от тях. Става ми на телефона, няма проблем. Или на телефона, си кажеш ли номер?
Не, не може, не може. Зелен Фотин, 1727. Не, не излезна. Така, добре. Нещо друго интересно, което...
Една много често така коментирана тема също е зарядните, самите адаптерчета, които са и кабелите. Тук пак темата, нали, може много да се коментира, но най-основни линии...
Те вече, епа, не дават, нали, адаптери към устройствата си.
Но това по какъв начин може да влияе, нали, когато човек си търси да си купи адаптер и кабел, за какво да гледа и за какво да внимава? Влади, ти ще помогнеш?
Автор маркет, копиетата, върши ли работа, върши ли... Влияе ли по някакъв начин върху зареждането и работата на телефона и на батерията? Вече това автор маркет има много варианти.
Много много варианти, от най-ефтин до такива, които са вече наравно с оригиналните. Тези, които са наравно с оригиналните нямат никакъв проблем.
Вече много много ефтините копия не са препоръчителни, просто защото... Кабелите първо... Животът им е доста кратък.
Животът им е много кратък и както си работи окей, един и един, следващия го няма никакъв.
Могат докато телефонът се зарежда да прекъснат и ако ти не си до телефона, дори няма и да разбереш, че е прекъснал кабела.
You made a lot of tape! The recording was longer than 30 minutes. We hope our transcription made your workday more enjoyable. If it did, consider trying out our pro version on goodtape.io:

 

Предишна публикация Следваща публикация

Последни публикации

Последни публикации

Реновиран
Реновиран
Промоция
Лаптоп HP EliteBook 850 G7

ЛаптопHP EliteBook 850 G7

  • Intel Core i5-10310U (6M, 1.70 GHz, до 4.40 GHz)
  • 16GB DDR4
  • 256GB SSD
  • Intel UHD Graphics for 10th Gen Intel Processors

819.00 лв.

789.00 лв.

Реновиран с леки следи от употреба
Реновиран с леки следи от употреба
2 варианта
-10%
Смартфон Apple iPhone 13 Pro 128GB Silver

СмартфонApple iPhone 13 Pro 128GB Silver

  • Шестядрен (2x3.23 GHz Avalanche + 4x1.82 GHz Blizzard)
  • 6GB
  • 128GB
  • Apple GPU (5-core graphics)

949.00 лв.

849.00 лв.

Реновиран с леки следи от употреба
Реновиран с леки следи от употреба
3 варианта
Промоция
Лаптоп Apple MacBook Pro A1707 (2017) Space Gray

ЛаптопApple MacBook Pro A1707 (2017) Space Gray

  • Intel Core i7-7920HQ (8M, 3.10 GHz, до 4.10 GHz)
  • 16GB DDR3
  • 512GB SSD
  • AMD Radeon Pro 560 (4GB GDDR5)

1199.00 лв.

999.00 лв.

Реновиран
Реновиран
-17%
Монитор HP E27Q G4

МониторHP E27Q G4

  • 27 инча (68.58см)
  • 2560x1440 Quad HD
  • IPS, W-LED
  • 5 ms

289.00 лв.

239.00 лв.

Реновиран
Реновиран
Промоция
Лаптоп Apple MacBook Pro A1707 (2017) Silver

ЛаптопApple MacBook Pro A1707 (2017) Silver

  • Intel Core i7-7820HQ (8M, 2.90 GHz, до 3.90 GHz)
  • 16GB DDR3
  • 512GB SSD
  • AMD Radeon Pro 560 (128-bit, 4GB GDDR5)

1299.00 лв.

1099.00 лв.

Hop.BG - Търсене