Similar products
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Black
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
459.00 € / 897.73 BGN
439.00 € / 858.61 BGN
SmartphoneApple iPhone 14 Pro 256GB Space Black
- Good
- Refurbished
- Leasing
469.00 € / 917.28 BGN
459.00 € / 897.73 BGN
SmartphoneApple iPhone 15 128GB Green
- Good
- Refurbished
- Leasing
439.00 € / 858.61 BGN
399.00 € / 780.38 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 128GB Blue
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
269.00 € / 526.12 BGN
SmartphoneApple iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite
- Good
- Refurbished
- Leasing
399.00 € / 780.38 BGN
379.00 € / 741.26 BGN
ComputerApple iMac 21.5’’ A2116 (Late 2019) Silver, i5-8500, 16GB, 512GB SSD, Retina 4096x2304, AMD Radeon Pro 560X
- Excellent
- Refurbished
- Leasing
549.00 € / 1073.75 BGN
469.00 € / 917.28 BGN
LaptopHP EliteBook 830 G8, i5-1145G7, 16GB, 512GB SSD, Touchscreen, 13.3" IPS Full HD 1920x1080
- Exelent
- Refurbished
- Leasing
369.00 € / 721.70 BGN
339.00 € / 663.03 BGN
TabletApple iPad Pro 12.9 5th Gen A2378 (2021) 256GB Wi-Fi Space Gray
- Good
- Refurbished
- Leasing
599.00 € / 1171.54 BGN
549.00 € / 1073.75 BGN
| Model | Apple iPhone 5 |
| Class | Smartphone |
| Status | Good |
| CPU | Dual-core 1.3 GHz |
| Chipset | Apple A6 |
| RAM Memory | 1 GB RAM DDR2 |
| Memory | 16 GB for files and apps |
| Video Card | PowerVR SGX 543MP3 |
| Display size | 4 inch |
| Display technology | TFT touchscreen, 16M colors |
| Resolution | 640 x 1136 pixels |
| Front camera | 1.2 MP Front Camera |
| Camera | 8MP autofocus, LED flash |
| Audio | 3.5mm audio out |
| WIFI | Wi-Fi 802.11 a/g/n |
| Size | 123.8 x 58.6 x 7.6 mm |
| Battery | 225 h. standby |
| Weight | 112 грама |
| Bluetooth | Bluetooth v4.0, A2DP, LE |
| Color | White/Black |
| Manufacturer | Apple |
All Apple smartphones and tablets offered by HOP.BG are neverlock, ie are unlocked and work with GSM operators in Bulgaria . It is not necessary to add additional r-sim for normal operation.
The devices are updated to the latest version of the software for them and don't have enabled accounts to iCloud.
Upon request we can provide the original serial number and IMEI.
Out of stock
Hop.bg has both new and used equipment. In order to be as useful and honest as possible to our customers, we divide the products in our store into 2 categories according to the type of equipment. They are:
- New
Brand new device, sealed in its original packaging, with all factory accessories included.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Like New
Looks almost identical to a brand-new product – no or minimal signs of previous use.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Excellent (Grade A)
Lightly used with almost unnoticeable signs of wear. Works flawlessly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Very Good (Grade B)
Moderate signs of use (small scratches), but 100% reliable and functional.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
- Good (Grades BC, C, C-)
Visible signs of use (scratches, marks), but fully operational and budget-friendly.
✅ 100% technically functional • Battery Health (for iPhone) / Cycle count (for MacBook) • IMEI/SN provided • Full warranty + option to extend
Yes, all products in Hop.bg have a warranty that is different for the respective categories and brands.
- Renovated products category Printers, Smartphones, Tablets - 6 months
- Renovated products from the categories Computers, Laptops, Workstations - 6 months with the possibility of extension up to 12 months.
- Renovated products Apple, monitors and unpacked products category Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 12 months
- New products from the categories Computers, Monitors, Laptops, Smartphones, Tablets - 24 months
Battery warranty period:
- For new laptops: 6 months;
- For used (renovated) laptops: 6 months;
- For used (renovated) Apple mobile phones / tablets: 6 months;
- For used (renovated) mobile phones / tablets of other brands: 3 months.
